topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Szykujesz wyprawkę dla niemowlęcia? Sprawdź, jakie ubranka są konieczne

Oczekiwanie, gdy niemowlę pojawi się na świecie, to czas wielkich przygotowań. Szkrabowi niezbędny jest własny pokój, a już z pewnością łóżeczko, w którym będzie spędzało większość czasu w pierwszym etapie życia. Poza kołyską, butelkami, oliwkami, wózkami oraz kocykami zakupić należy też ubranka, z jakich część weźmiemy już do szpitala. Co musi mieścić się w takiej wyprawce, aby w ciągu pierwszych tygodni nie biegać za dodatkowymi śpiochami albo czapeczką?

kocyki dla dzieci
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu stoją naturalnie wspomniane śpiochy lub body oraz pajacyki, zależnie od pory roku, w jakiej maluszek przychodzi na świat. Kilka zestawów ubranek należy zapakować do torby, aby być przygotowanym do szpitala oraz nie pakować się w środku nocy, bo nagle dopadły nas skurcze. Na początek przyda się ok. dziesięciu niniejszych zestawów, aby nie być zmuszonym do ich codziennego prania.Poza śpiochami niezbędne są pieluszki, zarówno pampersy, jak też zwyczajne, tetrowe pieluchy. Szybko się brudzą, ale mogą być użyteczne również do położenia ich na ramieniu, gdy będziemy usypiać maluszka bądź do przykrycia go w czasie znaczniejszych upałów, kiedy kocyki dla niemowląt są za ciepłe. Następnym elementem garderoby są czapeczki oraz rękawiczki, gdyż niemowlaki mają skłonności do drapania się pazurkami po twarzy. Rękawiczki efektywnie przed tym zabezpieczają - zajrzyj tutaj.

Dobrze jest kupić 2 pary, aby mieć dodatkowe „łapki” gdy zajdzie potrzeba ich zmiany. Czapeczki z kolei będą przydatne również latem, gdyż musimy je nakładać po kąpieli. Niemowlaczek jest niezwykle wrażliwy na zmiany temperatury, a w szpitalu nie zawsze są przyjazne warunki, nawet na oddziale dla noworodków.
Dziewczynka
Napisał: Benjamin Vander Steen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy również o skarpetkach oraz rożku, który rzecz jasna też wkładamy do torby szpitalnej. W jakich miejscach kupować ubranka dla maluszków? Można wybierać markowe ubranka dla dzieci, lecz miejmy na względzie, iż w pierwszych miesiącach życia niemowlaczek błyskawicznie wyrasta ze śpioszków oraz kaftaników.

Praktycznie co kilka dni będziemy mogli wyrzucić jakieś body lub bluzeczkę, ponieważ okażą się za małe. W markowe ciuszki można inwestować potem, ale zawsze decydujemy się na tylko najwyższej jakości materiały, jakie nie będą drażnić delikatnej skóry małych pociech. Dokładnie sprawdzajmy też zawartość tkaniny oraz z miejsca odrzucajmy sztuczne tkaniny, które na pewno nie będą dla nich odpowiednie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-14 11:26:40
Tagi: szpital, łóżeczko, materiały, rękawiczka, śpioszkami