topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Gotowe urządzenia na teren zabaw prezentowane w znanych marketach ogrodniczych jako rozwiązanie dla rodziców pragnących sprawnie stworzyć plac zabaw.

Przydomowy ogródek to nie tylko kwiatki i krzewy, lecz także miejsce wypoczynku oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Myśląc o najmłodszych domownikach, należałoby na posiadanym fragmencie zieleni stworzyć kąt do zabawy. Ogród w oczach malucha to nie tylko teren do bawienia, ale także miejsce, w którym ma możliwość poznać przyrodę, radować się przestrzenią i swobodą.
plac zabaw
Napisał: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Malutkie dzieci chętnie siedzą w piaskownicy robiąc zamki z piasku, podczas gdy większe wolą grać w piłkę, chować w skrytkach czy w domku na drzewie. Urządzenia na plac zabaw zezwalają nam pomyśleć o pociechach i stworzyć im bezpieczny ogrodowy plac zabaw. Plac zabaw w ogródku powinien być położony w obszarze częściowo z cieniem, widocznym z okna czy tez balkonu. Najkorzystniej jest jeżeli droga prowadząca do placyku będzie z dala od kwiatowych rabatek.W niewielkich ogrodach pojedyncze części placyku zabaw jak np. tunele do zabawy można stawiać na trawniku. Jeśli jednak urządzeń będzie więcej, a dodatkowo będą pobudzać pociechy do aktywność ruchowej, warto pomyśleć nad inwestycją w specjalną nawierzchnię amortyzującą upadki lub po prostu wysypać piasek. Obszar placu można otoczyć okrągłym krawężnikiem lub bezpieczną taśmą z tworzywa sztucznego, która zapobiega rozprzestrzenianiu się piasku po całym ogródku. Robiąc plac zabaw dla milusińskich pamiętajmy o piaskownicy i huśtawce. Urządzenia do placu zabaw dedykowane maluszkom do 3 roku życia wykonuje się przede wszystkim z tworzywa sztucznego. Są leciutkie, możemy je w prosty sposób przesunąć i w razie konieczności zdemontować. Piaskownice zaopatrzone w pokrywę zabezpieczają piasek przed deszczami i zwierzętami. Huśtawki powinny posiadać oparcie i uchwyt zapewniające stabilność.

Drewniane obszary zabaw dla dzieci przeznaczone są dla trochę starszych milusińskich. Dzięki modułowej budowie osobne elementy mamy możliwość ze sobą łączyć. Dobrym wyjsciem może okazać się zamontowanie sznurkowej siatki do wspinania. Przydomowy plac zabaw wyposażony w hamak czy też linę z supłami może być również obszarem wypoczynku w gorący dzień. W propozycjach znanych marketów budowlanych i centrów ogrodniczych dostępne są gotowe już zestawy urządzeń ogrodowych, które starczy przywieźć i samemu złożyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-14 04:58:41
Tagi: dzieci, zabawy, plac zabaw, huśtawki