topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Ludzie Polski wyruszyli licznie zwłaszcza do Wielkiej Brytanii

Po zmianie systemu z komunistycznego na kapitalistyczny pozmieniało się bardzo dużo. Wcześniej wyjazdy za granicę to była trudna rzecz. Granice były pozamykane, a Mur Berliński efektywnie oddzielał dwie części Europy. Po upadku socjalizmu nadeszły zmiany, a po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej rozpoczęło się na szeroką skalę otwieranie granic innych członkowskich państw. Polacy ruszyli tłumnie, szczególnie do UK.
spotkanie
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Sypnęło nowymi przybyszami na Wyspach, w której wcześniej najczęściej widziane nacje to Hindusi. Teraz nasi rodacy gęsto stawili się na placach budowy, w domach opieki społecznej, zakładach i naturalnie rozpoczęli wizyty w brytyjskich pośredniakach. Całe życie zostało przewrócone do góry nogami. Ludzie, którzy jeszcze niedawno nie potrafili się odnaleźć w naszym kraju raptem dostali awans: praca i nieporównywalnie lepsze zarobki niż w Polsce. Nie wszystkim się jednak udało, wielu albo wróciło do Polski, albo|lub wylądowało w noclegowni.

Takie wypady wiążą się jednocześnie również z osamotnieniem. Nie wszyscy, albowiem wyjechali z dziewczyną, partnerem, nie każdy miał kogoś u swego boku. Spowodowało to wysyp osób samotnych żyjących nagle poza swoim miejscem narodzin. Single w UK to więc spora grupa przybyszów, która nie dość, że oderwana od korzeni, to jeszcze bez drugiej osoby, która pomoże, podtrzyma na duchu, doradzi.
kawiarnia
Napisał: Sagafredo
Na podstawie: Sagafredo
Jednocześnie z wyjazdami poczęły więc powstawać projekty mające na celu pomoc mieszkającym tam naszym rodakom. Wielu słyszało historię rodzimych sklepów, które zaczęto otwierać w Londynie, a teraz są nawet w mniejszych angielskich miastach. Dobrze znane są gazety przeznaczone jedynie dla naszych rodaków, naturalnie tworzone w polskim języku. Powstało mnóstwo portali, informacyjnych, o tym, jak sobie poradzić w Anglii, jak znajdować zatrudnienie, poradnictwo podatkowe, ale także istotnie dla tej grupy osób, singlów, którzy chcą odnaleźć drugą połówkę, powstały portale randkowe - sprawdź na polishhearts.co.uk/stories.

Każde z tych działań wymownie pokazują, że Polak poradzi sobie w każdym miejscu. Polak w innym kraju jest systematyczny, jest obowiązkowy. ze swobodą odnajduje się w obcym kraju i organizuje tam sobie życie, identycznie jak we własnym kraju. Z czego to wynika, ta łatwość przystosowania się? Może nasza historia, wieki niewoli i rozbiorów spowodowała, iż łatwiej nam się dostosować do zmian niż pozostałym nacjom. To na pewno jedna z przyczyn, lecz oczywiście nie jedyna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-22 00:50:32
Tagi: miasto, partner, portal, Granica, wyjazd, mąż, kraj, singiel, Obcokrajowiec