topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Klocki dla dziecka

Wśród rozlicznych zabawek dostępnych w handlu niezmiennie wysoką lokalizację zajmują klocki zestawy klocków. Kochają się nimi zabawiać tak chłopcy wznosząc rozmaite budynki czy autka jak też małe panienki które to zwykle stawiają z klocków mieszkanka dla swych lalek.


Lego Super Heroes
Napisał: Redazione Fuorigio.co
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muszę przyznać, że propozycja klocków jest w obecnych czasach nadzwyczaj szeroka. Zacząwszy od klocków zwykłych, takich jakimi my kiedyś się bawiliśmy, to jest są to drewniane, kolorowe sześciany i cylindry, przez klocki z plastiku których to odmian można spotkać bezgraniczne ilości, aż po zestawy Lego Super Heroes, i inne tego typu klocki firmy Lego, przystosowane do etapu rozwoju dzieciaków.

Najmłodszym dzieciom tzn. w wieku 3-6 dedykowane są zestawy Lego Duplo. Uczą one dziecko rozpoznawać kształty zwierzaków, obiektów oraz ludzi, a także nazywać poszczególne kolory. Natomiast potomkom trochę starszym, powyżej 6 lat, polecane są wyżej wzmiankowane zestawy Lego Super Heroes które przedstawiają atrakcyjne figury z kreskówek dla dzieci. Młodzi użytkownicy mogą zatem po złożeniu klocków bawić się nimi jeszcze, mogą wejść w rolę swoich ulubionych bohaterów. Młodzieży i dzieciom, w wieku 12-16 lat poświęcone są natomiast skomplikowane bardziej zestawy Lego Technic.
zestaw klocków Lego
Napisał: Brickset
Na podstawie: http://www.flickr.com

Za ich pomocą młodzi konstruktorzy konstruują rozliczne maszynerie, począwszy od aut, przez śmigłowce do dźwigów. Pojazdy te bywają nawet sterowane zdalnie. Myślę, że niewątpliwą zaletą zestawów klocków lego jest to, iż po wybudowaniu konkretnej konstrukcji nasze dziecko nadal jest zainteresowane zabawom. Mam w tym miejscu na myśli wspomniane już zestawy Lego Super Bohaterowie, Przygoda, Castle czy też Lego Technic.

Plusem z kolei najprostszych klocków z plastiku czy też drewnianych jest to, iż nie ograniczają one wyobraźni malucha, można z nich złożyć prawie wszystko: pojazdy, aeroplany, domeczki dla lal, mostki, płoty, pociąg, koszary dla miniaturowych żołnierzyków.

Reasumując, we wczesnym dzieciństwie i wczesnej młodości budowanie z klocków może pełnić bardzo znaczącą rolę edukacyjną. W momencie kiedy zabawa klockami jest powodem do utrwalania więzi rodzinnych, spełnia ona również funkcję socjalizującą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-22 05:15:32
Tagi: dziecko, zabawa, dzieci, pociąg, samoloty, LEGO, aeroplany, płatowce