topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Z jakiego powodu pilnowanie czystości smoczków i butelek jest tak ważne przy karmieniu niemowląt.

Zdecydowana większość niemowląt w pierwszym okresie swojego życia jest karmiona naturalnie, ale z czasem zaczynają one zjadać coraz więcej różnych rzeczy. A jeśli mamie zabraknie pokarmu, to niezbędne może być przejście na Odżywianie odpowiednimi mlekami, które będą w swoim składzie zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze.


Logopeda
Napisał: Kaja Kozłowska
Na podstawie: http://www.flickr.com


woreczki do sterylizacji
Napisał: Chang TunChiech
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mleka tego typu daje się niemowlakom w butelkach wyposażonych w smoczek, można wręcz powiedzieć, że taki zestaw jest niejako symbolem pierwszego okresu życia. W praktyce zaleca się, aby dziecko było karmione naturalnie tak długo jak się da, lecz w wielu przypadkach nie będzie to wykonalne, jeśli planuje się więc przejść na sztuczne karmienie, to należy przypilnować tego o to, żeby było ono prawidłowe. Spore znaczenie ma przede wszystkim pokarm, jaki się wybierze. Przede wszystkim musi on być dostosowany do wieku niemowlaka, producenci podają te informacje na opakowaniu i trzeba ich przestrzegać. Dodatkowo trzeba używać sprawdzonych, bezpiecznych butelek i smoczków, bo nieodpowiednie mogą stać się powodem rozmaitych problemów.
Bardzo ważna podczas wyboru tego typu akcesoriów jest możliwość zapewnienia należytej higieny. Jest zalecane, aby przez pierwsze pół roku butelki oraz smoczki do butelek tommee tippee dokładnie sterylizować, ze względu na możliwość pojawienia się różnych problemów żołądkowych. Dzieciom nieco starszym powinno wystarczyć zwykłe wyparzanie, a dopiero po dwunastu miesiącach życia można zupełnie zrezygnować z tych zabiegów. Z tego też powodu zarówno smoczek jak i butelka powinny być łatwe do umycia, a jednocześnie odporne na działanie podwyższonej temperatury. Wyparzanie przeważnie wykonuje się zwykłą przegotowaną wodą, przelewając te rzeczy przez kilka chwil. Sterylizację przeprowadzić można kilkoma różnymi sposobami.


Najbardziej popularne jest gotowanie kilkanaście minut, wiele osób kupuje też dedykowane sterylizatory parowe, gdyż są wygodne w zastosowaniu. Ostatnio coraz częściej wykorzystuje się też do tego celu mikrofalowe kuchenki, wystarczy kupić odpowiednie woreczki do sterylizacji, włożyć do nich smoczek i butelkę i po paru minutach wszystko jest gotowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-15 09:01:30
Tagi: Odżywianie, pokarm, zestaw, wiek, smoczek