topsms.pl witaj gadżetomaniaku

uprawiasz sporty ekstremalne? Kup kamerkę sportową!

Na dzień dzisiejszy coraz większa liczba ludzi uprawia sport. Są to różnego typu dyscypliny indywidualne oraz drużynowe. W przypadku sportów indywidualnych pojawia się chęć albo konieczność starannego zarejestrowania przebiegu konkurencji. Konieczność występuje na przykład w przypadku przekazów telewizyjnych. Widzowie tego rodzaju transmisji często zastanawiają się, jaką metodą przekazywany jest obraz między innymi z pojazdu Formuły 1 lub z poziomu nart skoczka narciarskiego. Zastanowienie budzą również nieraz nagrania, na których obraz widziany jest z powietrza, a przy tym ze zbyt niewielkiej odległości jak na samolot czy śmigłowiec. Tajemnica takich obrazów tkwi w odpowiedniej technologii. Nowoczesny sprzęt do nagrywania wideo posiada bowiem aktualnie ogromne możliwości. Nagrania wideo powstają w takich warunkach i okolicznościach, jakie jeszcze kilka lat wcześniej stanowiły przeszkodę nie do przebycia.
Camonboard.pl - kamery sportowe
W celu sporządzania filmów wymienionych powyżej stworzono rozmaite kamery sportowe. Pozwalają one co najważniejsze na rejestrację obrazów w bardzo trudnych, a czasami wręcz ekstremalnych warunkach. Na przykład kamera sportowa może nagrać wideo w trakcie wspinaczki wysokogórskiej czy nurkowania. Ta ostatnia sytuacja wywołuje konieczność użycia wodoszczelnej obudowy kamery, która pozwoli zapobiec uszkodzeniom urządzenia. Stosunkowo niedawno wprowadzone rozwiązanie stanowią kamery które można przymocować do kasku zawodnika. Są one potrzebne przy takich okazjach jak między innymi wyścigi kolarskie, dla urozmaicenia relacji wideo. Najważniejszą zaletą urządzeń tego rodzaju jest to, że sportowiec nie musi w żadnym momencie obsługiwać kamery, a przede wszystkim urządzenie takie mu nie przeszkadza. W innym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznej kontuzji.

Na dzień dzisiejszy jest coraz więcej producentów kamer sportowych. Ważne jest, by znaleźć firmę możliwie najbardziej zaufaną, co może być gwarancją trwałości i dobrej jakości sprzętu. Chętnie wybieranym rodzajem, także na terenie Polski, są kamery GoPro. Firma ta oprócz kamer oferuje również dużo innych urządzeń, pozwalających na wykonywanie nagrań w ekstremalnych warunkach.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-13 20:33:30
Tagi: urządzenie, kamery, wideo, sport, Filmy, sprzęt, nagrania, Urządzenia, sporty