topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Co oznacza przechowywać dane w chmurze?

Jeśli korzystasz codziennie z takich rozwiązań jak Google Kalendarz, Google Dysk czy też Dropbox masz do czynienia z praktycznym użytkowaniem tzw. chmury obliczeniowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy całość naszych danych, zdjęcia oraz wszelkie zapiski zawsze pod ręką bez względu na urządzenie z którego w danym momencie korzystamy.


cloud computing, chmura
Napisał: JD Hancock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najprościej rzecz ujmując, cloud computing a więc dane w chmurze, to sposób magazynowania i wglądu do danych jak i programów za pośrednictwem Internetu - bez rejestrowania tychże bezpośrednio na dysku twardym naszego komputera. W jaki sposób to działa? W standardowym, obowiązującym podejściu, programy i aplikacje uruchamialiśmy oraz zapisywaliśmy lokalnie na dysku naszego urządzenia. Dane w chmurze natomiast, zachowywane są na serwerach firm zewnętrznych takich jak Google oraz udostępniane użytkownikom jako usługa przez sieć. W ten oto sposób mamy do nich dostęp z jakiejkolwiek lokalizacji, z dowolnego sprzętu podpiętego do Internetu. Tak działająca funkcjonalność sprawia, że dane w chmurze są rozwiązaniem szalenie wygodnym. odbiorca np. usługi Dropbox, ponosi koszty za wynajęcie miejsca na serwerach korporacji Dropbox. Nie ma więc przymusu zakupu własnych serwerów takich jak. centos server, aby zbierać całość własnych danych tj. zdjęcia, video, bibliotekę muzyczną.


chmura, dane, cloud computing
Napisał: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozmawiając o danych w chmurze warto dodać, iż do rozwoju technologii zapisu w chmurze w pełni odcisnął swe piętno wzrost znaczenia technologii mobilnych - w tym smartfonów. Potencjał cloud computingu jest bardzo duży natomiast sama technologia rośnie w bardzo szybkim tempie. Warto dodać, iż już nawet komputery które używamy na co dzień mogą być “zanurzone w chmurze”. Doskonałym przykładem jest Google Chromebook, czyli laptop, którego OS opiera się właśnie na cloud computingu. Technologia danych w chmurze, która udostępnia zasoby zapisane na przeróżnych modelach serwerów tj. centos server, przez Internet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-11 09:13:20
Tagi: PC, technologia, Cloud computing, Dropbox