topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Kreatywne zabawy wraz z dzieckiem - czyli, jak rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz ochotę do ruchu

W obecnych czasach coraz to bardziej dużo dzieci posiada problemy z nadwyżką wagi, lecz nie bywaj ą to jedyne problemy - większość spośród nich istnieje możliwość jednakże przypisać pojedynczej rzeczy, a tak właściwie kilku z tą samą tematyką.
Wystrój pokoju
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com


park
Napisał: Miguel Paulo Riano
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mówimy tutaj oczywiście o nowiutkich technologiach, takich jak telefony komórkowe, tablety czy laptopy, które to już od pewnego okresu "zajmują" nasze dzieciaki powodując, że zamiast się poruszać i bawić wraz z rówieśnikami, te przesiadują w domu klikając na guziki, grając najbardziej często w gry, które to dodatkowo najbardziej często nie przekazują im niczego pod względem intelektualnym...


kreatywne zabawy z dzieckiem
Na podstawie: foter.com


Co zrobić, by uniknąć tych wszystkich nadmienionych we wstępie rzeczy? Oczywiście ponad wszystko musimy poświęcić naszemu dzieciątku czas, zamiast - jak czyni wielu, szczególnie młodziutkich rodziców - przekazywać im w ręce wymienione wyżej rzeczy, które często powodują więcej złego niż to wszystko jest warte. Nasze dzieciątko bywa naszym skarbem, dlatego właśnie powinniśmy poświęcić mu choć trochę czasu każdego dzionka, aby nie jedynie nie poczuło się odrzucone, ale i by zacieśnić z nim więź.
Idealnym wyjściem, by uczynić obydwie te rzeczy, są kreatywne zabawy z dzieckiem, które to na dodatek - w uzależnieniu od tej rzeczy, jakiego rodzaju będzie to zabawa - ma możliwość pobudzać imaginację naszego dzieciaka, albo kazać mu zwiększyć osobistą aktywność fizyczną, dzięki czemu dzieciątko będzie dużo bardziej szczęśliwe, a potem padnie nam do łóżeczka wyczerpane zabawą, dając naszym osobom często bardziej dużo czasu wieczorami aby zrealizować własne plany.

Zrobisz krok do przodu, jeżeli zobaczysz, co ma praktyczna oferta (http://www.impuls.waw.pl). Sprawdź, że naprawdę dane tam umieszczone są ważne.

Zapamiętaj! Szczęśliwe dziecko, to zmęczone zabawą dziecko!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-20 19:11:11
Tagi: gra, czas, czasu, problem