topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Programy przydatne dla firm - a więc ewidencja środków

Własna firma dla właściciela firmy oznacza nie jedynie pewnego rodzaju niezależność, ale również liczne obowiązki nakładane przez ustawodawcę. Jednym z takich obowiązków jest na przykład ewidencja środków.


Jak uprościć sobie konieczne czynności oraz skrócić czas czas potrzebny na sporządzenie poprawnej dokumentacji?


praca na komputerze
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ustawowy obowiązek inwentaryzacji środków może zajmować naprawdę dużo czasu. W kwestii takiej jak inwentaryzacja program może skrócić ten czas nawet o 90%- polecany program inwentaryzacji.

Zainteresował Cię ten temat? Wejdź zatem w ten link, dowiedz się (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/pl/strona/menu/19/6/przeglady-specjalistyczne), czy następne posty też Cię wciągną. Sądzimy, że tak.

Wdrożenie programu zazwyczaj przebiega bezproblemowo oraz satysfakcjonuje najbardziej wymagających użytkowników. Obecnie dostępne są różne programy do inwentaryzacji, które można dostosować do swoich potrzeb, a ponadto oferowane są także specjalne urządzenia - popularny program do inwentaryzacji komputerowej znacznie uprości ewidencję środków trwałych w firmie, czytnik do inwentaryzacji za pomocą kodów kreskowych znacznie zredukuje czas potrzebny na przeprowadzenie inwentaryzacji w przedsiębiorstwie, poza tym proces inwentaryzacji możemy skrócić także wykorzystując radiowe chipy zbliżeniowe RFID.


Ewidencja środków trwałych obejmuje rzeczowe składniki majątku. Obowiązek prowadzenia ewidencji środków trwałych określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 roku. Obowiązek ewidencjonowania dotyczy zarówno właścicieli firm rozliczających się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jak i ryczałtowców. W internecie łatwo znaleźć można program do ewidencji środków trwałym, który jest sporą pomocą dla przedsiębiorców- Taki program z bogatą funkcjonalnością umożliwia łatwą pracę na danych grupach środków.


Jeżeli chcemy spróbować takiego rozwiązania, na początek najlepiej wybrać bezpłatną wersję testową, by sprawdzić czy program jest dopasowany do naszych potrzeb, czy jest prosty w obsłudze, czy rzeczywiście ułatwi nam pracę. Jeśli już zdecydujemy się na zakup programu, dowiedzmy się czy gwarantowana jest bezpłatna pomoc w obsłudze przez telefon lub internet, jak również czy program będzie aktualizowany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:38:13
Tagi: rzeczy, przepisy, IT