topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Klocki lego na prezent na imieniny

Jakikolwiek dzieciak to indywidualista. Rodziciele winni o tym pamiętać i to uszanować. Odpowiednio skomponowane zabawki wspomagają troszczyć się o harmonijny rozwój mobilny i emocjonalny malucha.
Każde stopniowe stadium rozwoju pociechy charakteryzuje się większym postępem w sposobie rozumowania.
lego
Napisał: seblinux78
Na podstawie: http://www.flickr.com
A zaczyna się od wyboru odpowiednich zabawek. Muszą nie wyłącznie dostarczać zadowolenie, ale szkolić i poprawiać wyobraźnię. Z tą jednakże uwagą, iż zbyt zaawansowana zabawka, nie ucieszy dziecka, a miast czegoś nauczyć, umęczy. Zabawkę łączmy do wieku i stadium rozwoju malucha. Kilkulatek z pewnością poradzi sobie z imponującym kompletem klocków lego. Taki wiek to przypływ talentów intelektualnych. W prędkim tempie rozwinie się fantazja, zdolność improwizowania, lub też świadomość.

Pociecha swobodniej koncentruje się na jednej czynności, jest w stanie w pojedynkę dokończyć budowlę z klocków lego. Lego na prezent na imieniny to doskonały impuls. Klocki to jedna z najlepszych zabawek, jakie jest możliwość zaproponować dziecku. Gdy pociecha beztrosko postukuje klockami, bądź wznosi z nich prościutki domek, uczy się wielu istotnych tematów.

lego
Napisał: geraldford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Klocki lego modyfikują biegłość manualną i uczą dokładności, poprawiają wyobraźnię. Brzdąc w własnych budowlach odwzorowuje faktyczność, ale także próbuje przedstawiać w budowach przestrzennych świat z baśni i z osobistych marzeń. Budowanie z klocków lego uczy koncentracji, wytrwałości i systematyczności. Żeby powstał wieżowiec, dom z ogródkiem, czy nawet banalny pociąg, potrzeba wiele wysiłku, ponawiania eksperymentów, ciężkiej pracy. Klocki lego polepszają intelekt. Pociecha uczy się jak połączyć dwa klocki, by powstał most, lub jak komponować wieżę, by się nie wywróciła. A zatem sprawdza przeróżne możliwości i wysuwa wnioski.

Klocki lego królują w sklepach z zabawkami. Kupując dziecku klocki, musimy mieć na uwadze nie tylko zainteresowania, ale trzeba brać pod uwagę wiek malucha. Fanatykom klocków lego jest możliwość też polecić film lego movie. Przygody mini figurek LEGO zaintrygują wszelkiego fanatyka tych klocków.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:22:52
Tagi: rozwój, koncentracja, zabawka