topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Wyposażenie placów zabaw dla dzieci

Każde następne pokolenie jest inne względem poprzednich. Rozbieżności będą widoczne nie tylko wśród osób dorosłych, wychowanych według panującego w określonych czasach schematu. Rozbieżności widać już znacznie wcześniej.
Plac zabaw
Napisał: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Postęp techniki wpłynął nie tylko na widoczne zmechanizowanie w dziedzinach przemysłu, którym interesują się głównie pełnoletni obywatele. Rozwój dotknął również i najmłodszych. Zobacz piramidy linowe Magicnets.

Wielu ludzi wspominając dzieciństwo pamięta jaki ogrom czasu spędzaliśmy w ruchu. Dziecięca fantazja nie miała limitu. Rozgałęzione drzewo, nawet bez wymyślnej konstrukcji domku na drzewie samo w sobie stanowiło świetną bazę, dzięki której możliwa była integracja dzieciaków z całego osiedla i okolic.

Trochę kredy i kostka brukowa w połączeniu z puszczoną wolno wyobraźnią dziecka za każdym razem dawała cudne efekty, którymi przyozdobiona była większość osiedlowych alejek, przy czym żaden z dorosłych nie zwracał dzieciom uwagi na niszczenie mienia. Nie przykładano też większej uwagi na organizowane na każdym kawałku wolnej przestrzeni młodzieńcze rozgrywki w piłkę nożną, grę chowanego, pogonie w berek czy mnóstwo innych równie fantastycznych zabaw.

Współcześnie coraz częściej spotykamy narzekanie, że dzisiejsza młodzież nie umie bawić się tak, ja te wychowywane pokolenie wstecz. Trudno się dziwić, rozstawiane wszędzie znaki grożące konsekwencjami wynikającymi z zabawy na osiedlu czy deptania trawników w zasadzie zmuszają dzieci do zabawy przed komputerem.Place zabaw dla dzieci często świecą pustkami bądź są w tragicznym stanie, pamiętając nawet lata osiemdziesiąte. Jeśli chcemy dać swoim pociechom radość, jakiej doświadczaliśmy integrując się z kolegami z sąsiedztwa podczas podwórkowych uciech należy zadbać o odpowiednie wyposażenie placów zabaw. Fantazyjne huśtawki, zjeżdżalnie dopasowane do dzieci w każdym wieku zapewnią dzieciakom alternatywę dla gier komputerowych i zachęcą do zdrowszej rozrywki na dworze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:29:27
Tagi: piłka nożna, futbol, zabawy, berek