topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Oszczędzanie pieniędzy jest bardzo pożądaną cechą

Czy powiemy jak oszczędzać pieniądze?

Bardzo prosto, posiadając comiesięczny wpływ gotówki można się zapomnieć oraz wydawać wszystko co do grosza, od czasu do czasu na rzeczy całkowicie niepotrzebne. Dlatego warto pociechy już od maleńkości nauczyć, że trzeba oszczędzać, że trzeba zawsze przemyśleć czy konkretny zakup jest niezbędny. Kiedy nauczymy je, żeby z każdego kieszonkowego, jakąś nawet niedużą cząstkę odkładały do skarbonki, to w późniejszym życiu również będą umiały tak postępować, a co się z tym wiąże, będą miały zawsze odłożone jakieś pieniądze na tzw. czarną godzinę.


Oczywiście, aby nauczyć dzieci takiego działania, wpierw sami musimy tak postępować, ale czy wiemy jak to zrobić? Warto zwrócić uwagę na co zdajemy najwięcej pieniędzy i przeanalizować, czy rzeczywiście to wszystko jest nam konieczne. Jeżeli okaże się, że nie mamy szansy zrezygnować z danych wydatków, to warto pomyśleć w jaki sposób je pomniejszyć, np. korzystając z różnych promocji w marketach, a zaoszczędzone pieniądze odłożyć na bok.

Gdzie przechowywać takie oszczędności?

pieniądze od ręki
Napisał: Maik Meid
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli wyćwiczymy w sobie przyzwyczajenie oszczędzania, to powinniśmy posiadać takie miejsce, gdzie będziemy te pieniądze chować, tak by wciąż były wszystkie razem. Część ludzi przechowuje je w domu, w przysłowiowej skarpecie, jednak takie zachowanie wystawia nas na pokusę sięgnięcia po te pieniądze, kiedy braknie nam trochę do wyśnionej rzeczy, zamiast poczekać, na odpowiedni czas, żeby ją nabyć. Przez to najlepiej odłożone pieniądze (http://rezerwy24.pl/typowe_bledy_i_naduzycia) wpłacać na odpowiednie konto np. jak bank BGŻ w Warszawie, wtenczas będziemy mieli troszkę utrudniony do nich dostęp, a poza tym ich wyjęcie więcej niż raz w miesiącu sprawia utratę odsetek, więc będzie nas to zmuszało, do dokładnego przemyślenia, czy rzeczywiście potrzebujemy te pieniądze, co może spowodować, że nie raz zrezygnujemy z ich podjęcia.


Mając oszczędności funkcjonujemy spokojniej

Mając nawet nieduże oszczędności, mamy szansę funkcjonować spokojniej, ponieważ będziemy mieli pewność, że w trudnej sytuacji, mamy ewentualność przez jakiś czas wykorzystywać z tych zasobów, bez potrzeby zadłużania się u bliskich. Taka rezerwa - sprawdzone rezerwy pracownicze - ma szansę się sprawdzić podczas choroby, utraty pracy, a kiedy będziemy posiadali odpowiednio dużo, to część z jej zasobów mamy szansę wydać na zasłużone wakacje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:22:43
Tagi: pieniądze, oszczędzanie, skarbonka, zasób