topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Nieodłącznym elementem dużej części osiedli są placyki zabaw dla dzieci

Nieodłącznym elementem większości osiedli stały się placyki zabaw, na jakich dzieci oddać się mogą temu, co lubią najbardziej, to znaczy niczym nieskrępowanej zabawie. Wiele lat temu wyposażenie takich placyków było wykonane z rurek stalowych, a zamontowane było to wszystko na asfaltowym podłożu.

plac zabaw dla dzieci
Napisał: Poul-Werner Dam
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie takie urządzenia są znacznie bezpieczniejsze, zamiast asfaltu i betonu zaczęto używać tartanu lub podobnego miękkiego podłoża, a nad sprawnością wszystkich zabawek powinna czuwać jakaś odpowiedzialna za to osoba. Lecz praktycznie wszystkie bezpieczne sprzęty sporo kosztują, więc wielu ludzi chcących otworzyć plac zabaw może się skusić, żeby ograniczyć wydatki kosztem odpowiedniego bezpieczeństwa. Dlatego też budowa placów zabaw jest szczegółowo ustalona przepisami prawnymi, a ich nieprzestrzeganie może się wiązać z nieotrzymaniem zgody na używanie sprzętów, a niekiedy i finansową karą. Z tego też powodu biorąc się za projekt placu zabaw bezwzględnie trzeba wybrać rzetelnych partnerów (sprawdź ofertę MagicNets), którzy mają atestowane wyroby. Może to pozwolić na uniknięcie formalnych problemów, a przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo dzieci, które się będą tam bawić.


plac zabaw
Napisał: Brisbane City Council
Na podstawie: http://www.flickr.com
Place zabaw są uwielbiane przez większość dzieci, lecz to na dorosłych będzie spoczywać zapewnienie im tam bezpieczeństwa. Jeśli ktoś zamierza zbudować plac zabaw na swoim osiedlu, to w pierwszej kolejności musi znaleźć teren, na jakim będzie wykonana taka inwestycja. Należy załatwić dobre ogrodzenie, uniemożliwiające wchodzenie psów, uniknie się wtedy problemów z ich odchodami. W celu wykonania placu zabaw warto wynająć firmę, która będzie w tym miała jakieś doświadczenie, a co najważniejsze oferuje sprzęty z odpowiednimi atestami. Należy zadbać o to, aby podłoże było miękkie, odpadnie wtedy wiele zadrapań i stłuczek. Jednak wybudowanie bezpiecznego placu zabaw to dopiero początek, gdyż trzeba się nim będzie cały czas opiekować. Niezbędne są systematyczne przeglądy, w czasie jakich kontroluje działanie i techniczny stan zabawek na placyku i naprawia te, które zostały uszkodzone. Tylko przez takie działania dzieciaki będą się mogły bezpiecznie bawić, a przecież o to w końcu chodzi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:45:10
Tagi: zabawy, plac zabaw, podłoże