topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jak naprawić pralkę dzięki zamontowaniu części zamiennych

Sporo osób zadaje sobie pytanie, jak naprawić pralkę dzięki wykorzystaniu elementów wymiennych. Sprawni majsterkowicze wiedzą, że przed przystąpieniem do serwisowania automatu piorącego trzeba dobrze ustalić, na czym polega problem z automatem, który wystąpił w trakcie jej użytkowania i jakiego rodzaju naprawa będzie potrzebna.
Samodzielne serwisowanie pralki staje się jak najbardziej możliwe w wypadku automatów starego rodzaju.

łazienka, pralka
Napisał: Raphael Rousseau
Na podstawie: http://www.flickr.com
Można, bowiem, dostać się do ich wnętrza bez potrzeby wyjmowania skomplikowanego sprzętu, w większości przypadków starczy dobry śrubokręt, żeby móc usunąć bok pralki i określić usterkę- W większości przypadków okazuje się, że podłożem trudnej do przewidzenia awarii automatu piorącego jest pasek klinowy, który zsunął się ze swojego miejsca, a przez to bęben zaczął za bardzo dudnić, a jednocześnie zaprzestał wystarczająco odwirowywać odzież. Każda pani domu wie, że źle odwirowane pranie stanowi bardzo poważny problem, bowiem takie pranie, którego nie można było odwirować trzeba wyciskać przy wykorzystaniu rąk i osuszać nad wanienkami w tym celu, żeby woda kapiąca z ubrań nie zalewała podłogi. W czasie jesiennego chłodu, kiedy nie można na całą noc zostawiać otwartych okien, a równocześnie piec grzewczy nie jest jeszcze włączony, takie pranie może schnąć nawet przez parę dni i utrudniać codzienne życie domownikom. Ku radości domowników wymiana paska klinowego pochłania jedynie parę minut czasu, co daje szansę, że następne domowe pranie będzie już dobrze odwirowane.


Dużo bardziej problemowa może się okazać wymiana łożyska w pralce, ponieważ jej przeprowadzenie wymaga czasami wykorzystania dużo bardziej specjalistycznego sprzętu i stwarza potrzebę kupna nowego łożyska, które jednakże nie musi być oryginalne i może być po prostu zamiennikiem do pralki- .


Jeśli, jednak domowy majsterkowicz dobrze zna się na pralkach i potrafi dopasować do pralki właściwe łożysko, będzie mógł samodzielnie dokonać wymiany łożyska, a w ten sposób przedłużyć żywotność swojej pralki. Niestety, podjęcie takiego działania będzie utrudnione w przypadku nowych pralek. Na ich serwisowaniu najczęściej będą zarabiać mechanicy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:22:43
Tagi: serwis, zakup, naprawy, pytanie, typ