topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Gdzie szukać części zamiennych do urządzeń elektronicznych i jak wytłumaczyć konieczność ich naprawy?

Przy ogromnym wyborze elektroniki i jej masowej dostępności na rynku, zwyczajny Polak bez wysiłku wymienia zużyte modele na nowoczesne. Są jednak sytuacje, w których bardziej opłaca się poszukać elementów do reperacji, niż nowego towaru w salonie. Rozpatrzmy więc jedną z takich sytuacji.
Części , śruby
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Wyjeżdżamy na długo wyczekiwane wakacje i bierzemy ze sobą nasz ulubiony, nieduży, przenośny turystyczny odbiornik telewizyjny. Pewnego pogodnego dnia nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa. Szybko okazuje się, że bez trudności usuniemy awarię. Warunek jednak jest następujący: wymiana jednej z wielu części. To trochę absurdalna sytuacja, bo nie każdy przecież zna się na telewizorach. Wystarczy jednak, że uszkodzi się kawałek obudowy z plastiku i użytkowanie sprzętu nie jest już bezpieczne, a sam jego wygląd daleki jest od pięknego.

Tak czy owak, przypominamy sobie, że kilka dni temu widzieliśmy monstrualny billboard z wyrazami: części rtv w Olsztynie. Ponieważ miejsce to jest obecnie już niemożliwe do zlokalizowania, prędko wertujemy kartki lokalnej prasy z anonsami lub wpisujemy rzeczone hasło części rtv w Olsztynie w wyszukiwarkę, by odnaleźć np. .

Poszukując części zamiennych trzeba nasamprzód odpowiedzieć na pytanie, ile lat ma uszkodzony odbiornik telewizyjny. Jeśli jest w miarę nowy, to i części na pewno będą nietrudne do odszukania. W przypadku posiadania wiekowego modelu trzeba niekiedy wykazać się większą pomysłowością i szukać nie tylko w sąsiednich sklepach. Jeśli ktoś darzy swój telewizor lub radioodbiornik szczególnym sentymentem, łatwo nie zrezygnuje.zbliżenie na prostownik
Napisał: Darren Kirby
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poszukiwania trzeba rozpocząć od własnego poddasza bądź innej rupieciarni naszego mieszkania. Jeśli nawet nie odnajdziemy tam żadnych elementów, to możemy wykorzystać te wykręcone ze starych, zepsutych sprzętów. Następnymi miejscami poszukiwań bywają komisy, sklepy ze starociami, aukcje w internecie. W dużych metropoliach organizowane bywają giełdy, zwane także pchlimi targami, a w małych miastach, przy okazji miejscowych festiwali, pojawiają się handlarze starociami. Nasi znajomi czy członkowie bliższej lub dalekiej rodziny też na pewno posiadają mnóstwo, nierzadko niepotrzebnych już nikomu, elementów sprzed 15 lat. Kiedy szukanie na własną rękę nie przyniesie założonych efektów, udamy się zapewne do osiedlowego punktu naprawy, licząc, że fachowiec posiada interesującą nas część i będzie mógł naprawić nasz odbiornik telewizyjny. Takie miejsca odwiedzą szczególnie osoby starsze, ceniące sobie dawną solidność wykonania najróżniejszych sprzętów, nie tylko tych z rodzaju radiowo-telewizyjnych. Zupełnie inaczej sądzi młode pokolenie. Bardzo szybki postęp techniki sprawia, że dostępne są coraz nowocześniejsze odbiorniki, które nawiasem mówiąc, są traktowane jak jednokrotnego użycia. Nic dziwnego, że młody człowiek wyjeżdżający na urlop, nie zauważy napisu części rtv w Olsztynie, chociaż byłby on umieszczony na największym plakacie w Warmińsko-Mazurskiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:30:55
Tagi: telewizory, RTV, aukcje, komisy