topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Do jakich celów używane są drony na świecie? Czego na ten temat jeszcze musimy się dowiedzieć?

O dronach pewnie słyszał już niemal każdy. Jest o nich dosyć głośno ostatnimi czasy. Nie tylko w Polsce, lecz również na świecie. Używa się ich do wciąż większej liczby zadań. Wdarły się na rynki światowe przebojem i stale święcą tryumfy. Przyszłość jak też plany na wykorzystywanie tych urządzeń są ambitne i z pewnością jeszcze będziemy słyszeć o nich często. Zatem gdzie można je zobaczyć i do czego się ich używa?

koncert nakręcony dronem
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
O wykorzystaniu tego urządzenia do fotografowania oraz filmowania zapewne nie trzeba nikomu wspominać. Do tych celów w Polsce wykorzystywany jest np. dron Phantom, zobacz specyfikację: . Jest to zaledwie jedno z niewielu zastosowań, o jakich pewnie słyszeli już wszyscy. Świadczy o tym z pewnością ilość firm świadczących usługi w zakresie fotografii lotniczej. Natomiast zapewne o użyciu dronów w geodezji, fotogrametrii czy meteorologii nie wiemy zbyt wiele. Może dlatego, iż w naszym kraju nie jest to jeszcze aż tak popularne. Jednak na przykład dron, jaki zrobili Amerykanie dla NASA służy do tropienia huraganów. Jest to natomiast urządzenie, które ma znacznie większe rozmiary od takich standardowych. Długość skrzydeł wynosi około 35 metrów dlatego jest on raczej pod względem wielkości zbliżony do małego samolotu.

Niektóre z modeli dronów na świecie są wykorzystywane w akcjach poszukiwawczych. Są przydatne szczególnie w nocy kiedy można zamocować na nich kamerę termowizyjną. Są w stanie zbadać szybciej konkretny obszar aniżeli ekipa ratunkowa co jest szczególnie istotne chociażby zimą kiedy czas działa na niekorzyść. Jak mowa o ratownictwie warto powiedzieć o dronie, jaki został stworzony w Niemczech oraz pozwala bardo szybko dostarczyć defibrylator do osoby poszkodowanej w wypadku lub kogoś kto doznał zawału. Można w ten sposób uratować życie wielu ludzi.

Więcej typów dronów - drony zabawkowe - zobaczysz pod adresem: .

dron 3DR SOLO
Napisał: Christopher Michel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo ważne zastosowanie mają takie urządzenia w świecie nauki. Pokazuje to choćby użycie ich do badań archeologicznych. W państwach, gdzie dobowe różnice w temperaturze są dość duże, jak chociażby w Arabii Saudyjskiej, możemy za pomocą kamery termowizyjnej odkrywać stare zabudowania i kamienne struktury znajdujące się pod ziemią. Jest tak gdyż pozostałości te nagrzane mocno w ciągu dnia schładzają się o wiele wolniej aniżeli gleba. Dlatego po zmroku jak temperatura się obniża, są one widoczne na nagraniu termowizyjnym jako cieplejsze plamy. W oceanografii natomiast wykorzystuje się innego typu drony, jakie poruszają się w wodzie. Tak, pewnie nie wszyscy wiedzą, że tego typu urządzenia również są dronami. Mogą one przeszukiwać głębiny morskie i odkrywać nieznane miejsca i stworzenia. drony (https://camonboard.pl/gopro-hero-5)

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:27:14
Tagi: temperatura, czas, Zadanie