topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Czy jest możliwe skłonić dzieci do tradycyjnej rozrywki, czyli gry planszowe? Zdaje się, że jest taka możliwość

Gry dla dzieci bardzo często mają uczyć nasze pociechy, ale są też takie w których najmłodsi uczą się negatywnych nawyków, jakich rodzice preferowaliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci przemoc i sporą dawkę emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo zaciekawiają nasze dzieci, ale uczą je przemocy, która może udzielać się w życiu codziennym.

dzieci
Napisał: vastateparksstaff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzieci, które są zapatrzone w gry tego typu mają problem z odróżnianiem dobra od zła. Takie dzieci mogą mieć kłopoty w szkole, bo ich jedyna obrona na wrogość drugiej osoby będzie agresywne zachowanie. Mogą one również uspokajać dzieci, które nie chcąc używać przemocy w stosunku do swoich rówieśników. Zaś całą swoją złość wyładowują grając. Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, jakim dzieckiem jest jego pociecha czy mają się obawiać, że ich dziecko gra w określone gry czy też się z tego radować. Najbardziej odpowiednim sposobem dla rodziców jest przypatrzenie się własnemu dziecku czy ma ono skłonności do reakcji na zło, jakie je dotknie przemocą a może należy do grupy dzieci, jakie są spokojne i wolałyby nie wykorzystywać takich zachowań.Jeszcze jednak lepiej, gdy zaciekawimy naszą pociechę bardziej tradycyjnymi grami. Gry planszowe są w tym sensie najlepszym pomysłem. Co interesujące, obecnie ta rozrywka jest dość mało popularna, lecz to nie oznacza, że nie interesuje dzieci. To podobnie, jak z baśniami Andersena. Nie jest ważne, że są stare, jeżeli te tematy są aktualne, a dzieci (zobacz także przedszkole warszawa ursus) zachwycone takimi historiami. Dodatkowo, jak sięgniemy jeszcze bardziej daleko to tym bardziej odnajdziemy większą ilość przykładów. Różnorodne mity z różnych części świata pokazują, iż każdy z nas ma potrzebę powracania do rzeczy tradycyjnych, które są jakby uniwersalne.

gra karciana
Napisał: Granna
Na podstawie: GMFRK Sp. z o.o.
Identycznie jest z planszówkami. Nie powinniśmy się bać, iż dziecko będzie zupełnie nieciekawe taką formą rozrywki. Możemy się bardzo zdziwić reakcją naszego dziecka, jakie do tej pory grało tylko w gry komputerowe. Co istotne, gry dla dzieci sklep gwarantują wiele różnorodnych gier, dla chłopców i dziewczynek, dla wielbicieli przygody i bardziej strategicznych gier. Każde dziecko znajdzie coś dla własnych potrzeb. Dość znaczne, ażeby nie przekonywać dziecka za wszelką cenę, najistotniejsze, kiedy same będzie chciało po raz kolejny zagrać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:47:07
Tagi: dzieci, przemoc, cena, pociechy