topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Wykup długów międzynarodowych

Otrzymanie opłaty za wyeksportowane towary prawie w dniu ich ekspedycji a także możność obniżenia ryzyka braku opłaty to tylko dwie, ale za to najbardziej liczące się korzyści, jakie przynosi zastosowanie faktoringu w handlowym obrocie.
Uniwersalny charakter usługi jak też najbardziej odpowiednia względem faktycznych potrzeb odbiorcy forma, są to pozytywy, dzięki jakim faktoring międzynarodowy - faktoring eksportowy sprawdza się w transakcjach eksportowych. Nie powinno więc dziwić ekspresowo rosnące zainteresowanie tą w najwyższym stopniu rozwiniętą odmianą usług faktoringowych.
giełda
Napisał: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przypatrzmy się jej z bliska. Faktoring międzynarodowy zmniejsza oczekiwanie na zapłatę. W doświadczeniu, czasy płatności w obrocie międzynarodowym będą długie, dlatego eksporter użycza długoterminowego debetu kupieckiego. Faktoring gwarantuje ciągły dostęp do środków bez względu od długości naznaczonych czasów zapłaty, niweluje tym samym następstwa ewentualnego pojawienia się luki finansowej jak też polepsza spływ należności.
Jak działa faktoring dla nowych firm - faktoring dla nowych firm? Eksporter parafuje umowę faktoringową z jednostką faktoringową na mocy której faktor będzie nabywał wierzytelności handlowe eksportera z imienia dokonywanej sprzedaży do wybranych importerów. Od tego momentu działania będą przebiegały tak: eksporter ekspediuje zamówione towary i wystawia na importera faktury. Istotnym komponentem usługi będzie aktywny udział firmy faktoringowej w państwie zagranicznego kontrahenta.Przez cały czas trwania umowy faktor eksportowy stricte współpracuje z faktorem w kraju importera. Oznacza to, iż faktor importowy jest zobowiązany do przeprowadzenia na rzecz faktora eksportowego kilku czynności o charakterze gwarancyjnym, serwisowym także dyscyplinującym importera.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:45:59
Tagi: rzeczy, opłaty, towary, należności, kontrahent