topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Na co zwrócić uwagę kupując zabawki dla dziecka? - czytaj na ten temat więcej

Producenci zabawek prześcigają się pomysłach na coraz nowsze modele. Dzieci oglądając reklamy, kuszone są wizją rozmaitych, ich zdaniem wyjątkowych zabawek. Jak się później okazuje, przedmioty te często nie są warte swojej ceny. Jak wybrać dla dziecka zabawkę, która sprawi radość, lecz także wpłynie na jego rozwój psychiczny i fizyczny?


Firmy kuszą swoimi zabawkami, nadając ciekawe kształty, barwy, efekty dźwiękowe lub umieszczając na nich podobizny popularnych postaci z bajek. To wszystko sprawia, iż rynek zabawek zalany jest mnogością takich przedmiotów i często ciężko postawić na coś właściwego. Oprócz tego, że zabawka ma się dziecku podobać, musi także spełniać wymogi bezpieczeństwa, jakie są stawiane tego typy produktom oraz być właściwa do jego wieku. Od kliku lat rynek podbijają zabawki z drewna - sprawdź rowerki dla dzieci . Są one bezpieczne, oferują dziecku świetną zabawę i jednocześnie rozwijają jego sprawność manualną. Z drewna można wyprodukować naprawdę ciekawe zabawki takie jak: klocki, rowerki dziecięce, samochody czy inne pojazdy. W ten sposób zapewniamy także dbałość o środowisko, a zabawki drewniane nie będą się również tak szybko psuły i łamały, jak może mieć to miejsce w przypadku plastikowych elementów. Zabawki przede wszystkim muszą być dla naszej pociechy bezpieczne, jak na przykład Cozy Coupe, który zabezpiecza dziecko przed upadkiem.
zabawka
Napisał: Fun Toy Den
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dzieci, które już opanowały naukę chodzenia, będą na pewno zadowolone z zabawek, którymi można jeździć. Sprawdzą się w tym przypadki rowerki dziecięce lub samochodziki typu Cozy Coupe. Wszelkie dodatkowe atrakcje w postaci światełek, sygnałów dźwiękowych i melodyjek to następna atrakcja dla naszej pociechy, by zachęcić go do zabaw - sprawdź ofertę Krainy Zabawy. Zabawki powinny wzmagać wyobraźnie dziecka, aby przez zabawę nabywało ono nowe umiejętności oraz pogłębiało już nabyte.


By zaoferować dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa, trzeba przestrzegać zaleceń producenta, dotyczących dostosowania zabawki do wieku dziecka. Małe dzieci, nawet z gadżetami, które są dobrane do ich wieku, nie powinny mimo wszystko przez dłuższy czas pozostawać bez nadzoru dorosłych. Zabawki nie mogą mieć mieć szpiczastych krawędzi, drobnych elementów, którymi dziecko może się zadławić w czasie zabawy, a także nie mogą być wykonane z materiałów, które są szkodliwe dla dziecka. Dzieci interesują się zabawkami, które mają różne kolory, kształty i faktury. Właśnie w taki sposób poznają świat. Zabawki powinny być opatrzone nazwą producenta wraz z ze wskazaniem jego adresu. Jeśli są importowane, powinny się tam także znaleźć dane importera, aby w razie konieczności móc się z nim skontaktować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:15:12
Tagi: dziecko, gadżety, samochodzik