topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Dziecięce koniki dla dorosłych, czyli fenomen serialu „My Little Pony”

Zwiększająca się przez ostatnie lata widownia serialu dla dzieci „My Little Pony” pozwala wysnuć kilka interesujących wniosków. Skąd u dorastających, a zwłaszcza u dojrzałych mężczyzn - zatem poważnych ludzi, tak liczny i pozytywny oddźwięk wobec serialu, w którym bajkowe kucyki i pegazy na czele z główną postacią, którą jest Twilight Sparkle opowiadają o historiach w bajkowej krainie?


szałowy kucyk little pony
Na podstawie: http://www.krainazabawy.pl/
Serial emitowany jest od 2010 roku, gdy w Stanach Zjednoczonych wyszedł pierwszy produkt filmowy. W naszym kraju „My Little Pony zostało wyemitowane po raz pierwszy po roku czasu. Historia bajkowych latających kucyków budzi większe zainteresowanie, niż można by przypuszczać. Niektórzy krytycy filmowi tłumaczą popyt na serial faktyczną odskocznią od rzeczywistości. W wydarzeniach i relacjach wdzięcznych koników z rogami wielu z nas widzi odejście, zapomina o problemach finansowych, niełatwych relacjach rodzinnych.
„My Little Pony” (zobacz: My little pony - kucyk do dekorowania!) w zamierzeniu twórców kierowane jest przede wszystkim do młodych, a zwłaszcza młodych dziewczynek, odnajdujących w kolorowych konikach poczucie pewności i inspiracji. Co również ciekawe - serial powstawał jako motyw przewodni firmowych zabawek Hasbro. W tym sklepie, już po wyemitowaniu pierwszych odcinków można było kupić kilka rodzajów zabawek. Jak na czasy intensywnego usieciowienia przystoi, serial szturmuje zwolenników także przez internet. Dociera do nich z każdej strony, od social mediów, przez zakupy w firmowym sklepie online, po kontynuację ról serialowych postaci w animowanych grach komputerowych.


Serial żyje swoim sieciowym odbiciem jeszcze mocniej, a e-marketing i wszelkiego rodzaju kanały umożliwiają docieranie do kolejnych tysięcy śledzących. Pisząc o „My Little Pony” i skuteczności dziecinnej, infantylnej fabuły, którą „łykają” starsi odbiorcy, naturalne skojarzenie kierujemy w stronę Nickleodon, czyli „Pingwinów z Madagaskaru”. To także serial dla młodych, z bajkową, prostą jak drut fabułą, swoista ucieczka od trudnej i szarej rzeczywistości.
magic pony
Na podstawie: http://www.krainazabawy.pl/

Konkluzja jest taka, że dla złapania spokoju, odpoczynku uciekamy myślami do okresu dzieciństwa. Jednak same skojarzenia to mało, dziś żyjemy serialami z łatwym przekazem i odczuciami, które na co dzień nie zawsze otrzymujemy od innych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:20:27
Tagi: Internet, zabawki, firmy, gadżety, e-marketing