topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Diy zeszyt, a więc zrób to sam!

Najnowszym krzykiem mody są zeszyty d.i.y. (ang. do it yourself – zrób to sam). Dziś prezentujemy przewodnik, dzięki któremu będziemy mogli samodzielnie przygotować takie oryginalny notes!

oryginalny zeszyt
Napisał: Stacie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nim weźmiesz się za to przygotuj wymagane składniki, z których wyczarujesz zeszyt-marzenie. Kup więc gruby skoroszyt, poszukaj tekturę (np. z ostatniej strony bloku, albo z pudełka), nożyk monterski, miękki ołówek (łatwiej usuniesz przeszkadzające ślady), linijkę, klej (rekomendujemy wikol), igłę, nici, gumkę (ok. 20 cm skrawek) i materiały do ozdobienia notesu. Jakie? Tu rekomendujemy zaufać własnej kreatywność. Mogą być zdjęcia, prasa, papier ozdobny, guziki…

diy zeszyt
Napisał: brandbook.de
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak już znajdziemy niezbędne nam rzeczy można przystąpić do pracy. Rozpoczynamy od najbardziej wymagającej części – musimy dokładnie (http://baczek.edu.pl-przejdź na naszą stronę to łącze) zmierzyć skoroszyt i dodając po ok. 2 mm do każdego z rozmiarów narysować go na tekturce. Z każdej strony musimy doliczyć ok. 4 cm zapasu. Po tym należy dokładnie wyciąć obrysowany kształt razem z zakładkami, wyraźnie pozaginać odstające poza okładkę zakładki. Następnie wkładamy tam brulion, uprzednio smarując klejem powierzchnię okładek, oraz wewnątrz zakładek przygotowanej okładki. Kładziemy pod kilka ciężkich książek, które sprawią, że klej równomiernie się rozleje i nie będzie zgrubień na okładce.

Gdy obwoluta już trochę przeschnie, możemy przejść do przyklejenia wewnątrz zeszytu ozdobnego papieru. Potem trzeba delikatnie naciąć nożykiem tekturkę na tylnej części okładki, by do środkawsunąć i doszyć gumkę, która będzie używana do zamykania zeszytu. Najtrudniejsze za nami – teraz czeka nas nam czysta radość – dekoracja zeszytu od zewnątrz. Chwilka czasu i odrobina skupienia mamy świetny pomysł na d.i.y. zeszyt.

Moim ulubionym motywem są jesienne liście, które rok rocznie starannie suszę między książkami. Przygotowany zeszyt obklejam kremowym papierem, na który delikatnie przyklejam dwa-trzy liście o najróżniejszych kolorach. Gotową projekt utrwalam spryskując lakierem do włosów. Gotowe!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:45:57