topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Zajęcia skierowane dla najmłodszych? - Wybierz karate!

O tym że w zdrowym organizmie zdrowa psychika nie należy pewnie przekonywać żadnego rodzica. Lekcje ruchowe oddziałują dobrze nie tylko na wzmocnienie fizyczne maluchów, ale również emocjonalny i umysłowy. Dziatwa w wieku przedszkolnym czują wielki głód ożywienia.


dzieci w strojach piłkarskich
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze go pragną, po drugie, ruch jest wpisany w ich dyspozycje rozwojowe, a po trzecie, dzieci bardzo upajają się powodzeniem. Bezustanną sławą cieszy się od wielu lat piłka nożna o czym świadczy duża oferta tego typu zajęć np. w tym miejscu. Każdy klub sportowy proponuje lekcje w sekcji dla maluchów. Maluchy mają niespożyte pokłady energii, a na treningach piłkarskich mają możliwość się porządnie wybiegać, polepszając równolegle szereg umiejętności nie tylko motorycznych. Na zajęciach piłki nożnej dzieci uczą się subordynacji, pracy w grupie, samodzielności. Zdrowa konkurencja i wprowadzane normy fair play procentują w przyszłości. Każdy instruktaż piłki nożnej rozpoczyna się od zabawy. W czasie rozgrzewki rozwija się sprawność całego ciała, rozwijasię synchronizacja ruchowa, gibkość, harmonia, plastyczność ruchów dziecka. W gąszczu przeróżnych zajęć modne stają się ostatnimi czasy tenis ziemny, rozliczne sztuki walki: nie tylko karate. Sztuki walki o których dużo cennych informacji przeczytasz w tym miejscu -, wbrew ogólnej opinii z walką nie mają dużo wspólnego. W czasie zajęć karate pociechy najbardziej poznają potencjał własnego ciała, uczą się praw obowiązujących w karate, cierpliwości, współzawodnictwa.


Energiczne maluchy mogą dzięki takim zajęciom nauczyć się panować nad negatywnymi emocjami, a nieśmiałe nabrać pewności siebie. Sporo czasu w czasie zajęć karate poświęca się na naukę koncentracji, co przydaje się w dalszym życiu. Aby wyłowić coś odpowiedniego dla pociechy, najlepiej z nim porozmawiać, oszacować jego sytuację, zdolność koncentracji, możliwość utrwalania, emocje. Pociechy potrzebują urozmaicenia i nie powinniśmy się zniechęcać tym, że piłka nożna czy karate mu się nie spodobały. Szukamy wobec tego innych. Dziecko ma własny rytm i potrzebuje także sporo czasu na wolną radość według swojego projektu, które może zużytkować w taki sposób, w jaki samo będzie chciało.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:25:12
Tagi: piłka nożna, lekcje, karate, maluchy, pociechy