topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jakiego rodzaju mamy typy grzałek? Czy grzałka ceramiczna to faktycznie doskonały wybór?

Grzałki ceramiczne są coraz bardziej znane i coraz bardziej reklamowane przez wytwórców pralek. Sprzedawcy mogą gwarantować, że są one znacznie bardziej trwałe od modelów niekoniecznie ceramicznych. Wybrani jednak mogą myśleć, że jest to jedynie ciekawostka technologiczna, z kolei grzałka ceramiczna niczym się nie będzie różnić od miedzianej. Jaka jest prawda?


pranie
Napisał: Raphael Rousseau
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tej kwestii trzeba przyznać, że hasła wykonawców, którzy zachwalają cechy grzałki ceramicznej są bez wątpienia uzasadnione. Testy wykonane na pralkach pokazały, że pralki z grzałką ceramiczną będą nam służyć nawet do 10 lat, zaś grzałka miedziana ma szansę wytrzymać zazwyczaj do 7-8 lat. Grzałki mają szansę ulegać uszkodzeniu przez osadzający się na ich powierzchni kamień. Jak zapominamy o standardowym stosowaniu środków odkamieniających, to zużywanie grzałki następuje jeszcze szybciej. Zakup pralki z grzałką z ceramiczną jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy spotęgować zdolność naszej pralki. Powleczenie grzałki niewielką warstwą ceramiki powoduje, że kamień będzie osadzał się tam wolniej. To także wpływa na energooszczędność, ta więc to następny argument na rzecz nabywania tego typu pralek. Istnieją dwie firmy, które przodują w produkcji tego modelu pralki. Jedną z nich jest Samsung, drugą Bosch. Pralka Samsung, model WF1802XEC jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, a dodatkowo występuje w wersji slim, więc zacznie doskonale wpasowywać się do małych łazienek. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów posiada wsad, który może mieścić się do ośmiu kilogramów prania. Jednocześnie pralka zaopatrzona jest w szerokie drzwi, co jest wielkim ułatwieniem, gdy wyjmiemy z niej pościel czy większe ręczniki. Wyświetlacz led poinformuje nas o czasie, który został do końca prania - tutaj.


pralka
Napisał: Samsung
Na podstawie: Samsung
Pralka będzie należeć do bardzo dobrej klasy energetycznej - A++, więc możemy być spokojni o zużycie energii. Kolejny rodzaj - pralka Bosch WLX 2016 KPL, również może zajmować dosyć mało miejsca w łazience. Pojemność bębna jest jednak znacznie mniejsza niż w pralce od Samsunga. Ma szanse pomieścić ledwie 4,5 kilograma, wiec różnica jest spora. Pralka za to posiada zabezpieczenia, które nie dopuszczają do zalania - dobre grzałki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:41:23
Tagi: kamień, Energia, pralka, wsad