topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jak znaleźć zatrudnienie? Kilka skutecznych wskazówek

W pewnej chwili przychodzi chwila, kiedy trzeba definITywnie odciąć pępowinę. Wziąć się w garść, zacząć dojrzałe życie oraz co się z tym łączy – poszukiwać pracy.


I chociaż mówi się, że pracy jakoby nie ma i że należy posiadać komitywy, pieniążki czy szczęście, to tak właściwie wszystko zależy od tego jak szukasz zatrudnienia oraz jak bardzo ci na tym zależy.


pieniądze w formie papierowej - przykład
Napisał: Damian Gadal
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z pewnością powinieneś zacząć od przeszukania ogłoszeń w lokalnych czasopismach a także w internecie. Znajdują się tam nie tylko oferty pracy dyrektor IT.


oferty pracy dyrektor it
Napisał: Luc Legay
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ale nie poprzestawaj na tym. To nieporozumienie. Częstokroć ludzie poszukując pracy ograniczają się do analizowania ogłoszeń. To niby logiczne – kiedy ktoś szuka pracobiorców, to się ogłasza, a jeśli tego nie czyni, to znaczy, że nie jest zaciekawiony naborem. Tak to przedstawia się w teorii. Niekiedy firmy dopiero zamyślają zatrudnienie nowych osób czy też nie uświadamiają sobie, że ich potrzebują, dopóki nie otrzymają CV – i tutaj jest właśnie moment, w którym ty możesz zwyciężyć. Zależy ci na pracy w konkretnych przedsiębiorstwach? Skontaktuj się więc z nimi. Nie posyłaj CV na ogólny adres, spróbuj pozyskać adres dojednostki decyzyjnej. Jeśli nie odpiszą przez 1,5 tygodnia, wtedy jedź do siedziby owego przedsiębiorstwa po czym spróbuj pogadać z kierownikiem – czasem maile zwyczajnie gubią się w firmowej rzeczywistości. Pamiętaj - znakomicie się przedstaw. Teoretycznie podstawa, ale wiele osób to ignoruje: to, jak się zaprezentujesz jest istotne.


Tak na etapie dostarczenia CV – jakie powinno zostać zrobione nie jedynie bez błędów, lecz również powinno być miłe dla oka jak też oryginalnie, jak także w czasie pisania listu motywacyjnego bądź rozmowy kwalifikacyjnej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:25:10
Tagi: IT, gazeta, osoby