topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jak dbać o własne fundusze?

Obecnie powszechne jest reklamowanie przeróżnego rodzaju usług finansowych, zarówno takich, które mogą pomnożyć zbierane przez nas pieniądze, jak też takich, które mogą nam zapewnić (rzecz jasna za odpowiednim oprocentowaniem) gotówkę na mniej czy bardziej ważne potrzeby. Coraz częściej korzystamy z takich usług, dlatego też powinniśmy pamiętać, że niekiedy mogą one przysporzyć nam więcej problemów, niż pożytków. Warto więc szukać solidnych form pomnażania posiadanych funduszy. W krytycznych bowiem wypadkach nie ma czasem innej opcji i musimy pożyczać pieniądze, jednak zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, gdyż po jej podpisaniu nic nie możemy zmienić.


Karty kredytowe, płatnicze
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Nim przejdziemy do dalszych rozważań, trzeba podkreślić, iż usługi finansowe to nie tylko lokaty bądź kredyty - wiele innych rozwiązań finansowych może stanowić również pożądaną pomoc dla przedsiębiorców, jak na przykład rachunek powierniczy, który skutecznie zabezpiecza wszystkie strony umowy przed nieuczciwym kontrahentem. Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze ulokowane na specjalnym koncie są zapewnieniem wypłacalności i przedsiębiorcy nie muszą obawiać się o wiarygodność drugiej strony. Największym wzięciem cieszą się jednakże produkty takie jak pożyczka gotówkowa, która pozwala na szybkie zdobycie funduszy.


Wcześniej wiele banków wymagało podania konkretnego celu takiej pożyczki, obecnie może nim być niemal wszystko, począwszy od sprzętu rtv, a kończąc na podróżach. Zanim zdecydujemy się na pożyczkę proponowaną przez jakąś firmę, powinniśmy sprawdzić, czy oferta, która nas zainteresowała, nie jest obwarowana żadnymi ukrytymi warunkami. Wiele banków często proponuje dosyć atrakcyjne kredyty, jednak żeby je otrzymać musimy nie tylko zawrzeć umowę, ale także np. otworzyć rachunek. Takie dodatkowe warunki nie zawsze muszą być dla nas niekorzystne, jednak zawsze warto o nie zapytać. Najważniejszą zasadą, która powinna przyświecać osobom chcącym zyskać we współpracy z bankiem powinna być wzmożona ostrożność i zestawianie ofert wielu firm przed podpisaniem umowy.


Przed podjęciem konkretnego zobowiązania finansowego warto zaufać również swojemu instynktowi – kiedy coś wydaje się nam niejasne, lepiej wstrzymać się z podjęciem decyzji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:10:38
Tagi: pieniądze, kredyty, lokaty, pożyczka gotówkowa