topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Czy każde wejście na GPW jest zyskowne? Jak działać i do tego uzyskać przychód?

Niejedna konkretniejsza spółka pragnie być pewnego czasu na GPW. Jednak wejście na rynek papierów wartościowych to tylko początkowy krok ku pójściu dalej. Kolejnym jest kwestia, by na papierach zarobić. Firma sobie poradzi, jednak co z udziałowcami, którzy wykupili akcje? Czy dadzą radę w przypadku niewypłacalności spółki?


Gdy stawia się
giełda
Napisał: Dick Thomas Johnson
Na podstawie: http://www.flickr.com
pierwsze kroki na giełdzie zwykły człowiek musi pomyśleć o zabezpieczeniu. Głównie nie powinno się inwestować w akcje wszystkich pieniędzy. Nazywa się to dywersyfikacją ryzyka. Oprócz zostawienia sobie części funduszy na przeżycie i gorsze chwile. Poza tym, jeśli już zdobywamy akcje należy zainwestować w kilka różnych firm. Dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie jednocześnie zarobić znacznie więcej, ale również o wiele mniej stracić. Ale jak wyselekcjonować te konkretne firmy? Głównie trzeba analizować. Choćby sytuacja sprzed kilku lat. Gdyby więcej chętnych przeanalizowało zarówno prognozy dla JSW, gdy dostawało się na giełdę, jak również notowania KGHM, które znajdowało się tam od jakiegoś czasu, sprawdź: zobacz fakty. Dzięki takiemu zabiegowi wiele osób mogłoby utracić o wiele mniej funduszy. Zwłaszcza, gdy są one tak nierówne. Polska rynek węgla, podczas wchodzenia JSW na giełdę była niebywale niestabilna. Notowania KGHM posiadały znacznie większe poczucie stałości także dzięki dywersyfikacji ryzyka w kwestii zakresu sprzedaży. Wielu Polaków nie sprawdza jednak danych na własną rękę. Często posiłkują się specjalistami dla których niejeden zakup to dodatkowy zarobek. To powoduje, że przeważnie będą sugerować mniej pozytywne opcje. Jednak nie przekreślajmy ich tak całkowicie.


W większości przypadków to nie ich wina. W wielu chwilach to nabywający są tak niezmiernie pewni swojej decyzji, iż nie zwracają uwagi na potencjalne skutki swoich działań. Dlatego dobrym pomysłem jest również analiza informacji w Internecie. Dla osób, które stawiają pierwsze kroki na giełdzie, sieć jest miejscem, w którym mogą spotkać się z ogromną krytyką własnych działań - Jest to pozytywne, bo często słowo napisane ma większą moc niż mówione. Swoją drogą - krytykańci w sieci nie mają zwykle w tym żadnego interesu.
Nie zapominajmy, żeby inwestować z głową. Analiza naszych poczynań powinna być priorytetową czynnością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:10:40
Tagi: rynek, pieniądze, odpowiedzialność