topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Co to jest smartBOX, jakie oferuje możliwości oraz do czego właściwie może służyć?

W obecnych czasach posiadamy możliwość korzystania z mnóstwa sprzętów, jakich nazwy rozpoczynają się od wyrazu "smart". To angielskie określenie oznacza "sprytny", z kolei w przypadku różnorodnych sprzętów, określenie to oznacza, że dany sprzęt jest uniwersalny.


Przykładowo tzw. smartBOX, zatem w dosłownym tłumaczeniu "sprytne pudełko", to urządzenie, które służy do zdalnej akwizycji danych z różnego rodzaju urządzeń pomiarowych.


Obróbka skrawaniem (cnc)
Napisał: Windell Oskay
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zaliczają się do nich m.in. liczniki prądu czy też gazu oraz np. urządzenia do analizy pomiarów sieci. Odczyt pobranych danych ma miejsce za pomocą trzech różnorodnych tak zwanych interfejsów komunikacyjnych. Mogą one pozostawać skonfigurowane w dowolnej formie. Należałoby również dodać, że tego typu urządzenie jak smartBOX ma aż 16 wejść impulsowych w postaci 2 gniazd mających po 8 wejść. Są one wykorzystywane do pobierania odczytów ze sprzętów pomiarowych.
box social tracking dashboard
Napisał: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto także wspomnieć, że takie narzędzie jak smartBOX posiada poza tym swoje inne zastosowania. Mogłoby zatem pełnić funkcję konwertera protokołów (umożliwia to szybki dostęp do przyrządu pomiarowego). Narzędzie to może także umożliwiać rezultaty pomiarów przy pomocy protokołu Modus TCP. Godnym wspomnienia jest fakt, że wspomniane narzędzie może być wyposażone w modem, co zezwala gromadzić informacje ze sprzętów znajdujących się w znacznym oddaleniu albo w ciężkim w dostępie terenie.


Można zatem stwierdzić, że opisywane narzędzie niezwykle ułatwia odbieranie danych, a tym samym przyspiesza działanie niektórych firm informatycznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:25:12
Tagi: informacje, czas, zysk, firm, wyniki