topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Akcje wielkich spółek, czyli jak zostać właścicielem cząstki aktyw największych spółek akcyjnych w kraju i za granicą.

Niejeden z nas marzył lub ciągle marzy o posiadaniu wielkiej firmy, która obraca funduszami na poziomie milionów dolarów. Niestety jest to bardzo trudne do zrealizowania, nie każdy z nas rodzi się geniuszem finansowym, aczkolwiek w zasadzie każdy z nas ma szansę nabyć akcje najpotężniejszych spółek. Ale wróćmy do początku. Co to w ogóle są akcje? Każda spółka akcyjna jest w posiadaniu akcjonariuszy, czyli posiadaczy akcji.
Giełda
Napisał: NewConncet.info
Na podstawie: http://www.newconnect.info
Oczywiście nie oznacza to, że z niewielką ilością akcji będziemy mogli decydować o losach konkretnej spółki. Będziemy z kolei w stanie generować zyski związane z jej pozycją na rynku. Tak samo zresztą możemy stracić.

Największe światowe indeksy.

Sytuacja poszczególnych indeksów zdarza się, że jest wyjątkowo dynamiczna. Zmiany następują praktycznie z dnia na dzień. Na dzień dzisiejszy o światowych rynkach decyduje to, co wydarzy się w Azji i Grecji. Ostatnimi czasy chińskie indeksy zyskały kilka punktów a Grecja wydaje się, że jest na dobrej drodze do opracowania kompromisu z akcjonariuszami. To wszystko powoduje, że ceny spółek ponownie idą ku górze. Jednak indeksy do tej chwili utraciły wybitnie dużo, co dało szansę na znalezienie wielu okazji.

Na giełdzie
Napisał: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duże chińskie spółki skupują konkurencję, z giełdy wyparowało więcej niż 3 biliardy dolarów. Trudno jest stwierdzić czy delikatne wzrosty zapewnią odbicie czy też wartości wkrótce znowu zejdą w dół. Rynek jest o krok od ogólnej paniki, niektórzy zaczynają wspominać nawet o krachu. Poza tym chiński rząd podgrzewa sytuację wprowadzając zakaz sprzedawania akcji.Sytuacja na polskiej giełdzie.

Polski rząd także nie pozwala spać spokojnie głosząc wyprzedaż największych spółek. Według polityków PiS, spółki zarówno PKO BP, jaki PZU i PGE są „niebezpieczne” dla Polski. Taka zapowiedź może wprowadzić nerwowość, przez to ceny być może staną się nieregularne. Fakt jest taki, że na zmiany cen wśród wielkich jak i mniejszych spółek wpływa sytuacja w danych krajach, wypowiedzi polityków, czy chociażby sytuacje losowe, jak niedawna śmierć najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:50:48
Tagi: rynek, giełda, spółka, indeksy