topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Zatroszczmy się by nasze dzieciaki były bezpieczne

Pragniemy dla naszych dzieci tego co najwspanialsze, a więc chcemy im zagwarantować jak najwspanialsze miejsca do zabawy. Sprawdzamy czy dany zestaw drabinek pozwoli im się kształtować na sporo możliwość, czy będzie rozwijać nie tylko ich koordynację ruchową, ale również i umiejętność przechwytywania co się stanie, jeżeli na konkretnej konstrukcji zachowa się w taki, czy kolejny sposób. Nie mniej pamiętajmy, iż nawet najbardziej rozbudowana konstrukcja nie będzie właściwa, jeżeli będzie już zniszczona oraz będzie wymagała renowacji.


place zabaw
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Place zabaw muszą mieć właściwe atesty
Nie ma znaczenia czy mamy własny ogródek i na nim chcemy postawić dla własnego potomstwa plac zabaw, czy może zamieszkujemy na jakimś osiedlu oraz korzystamy z publicznych placów. Ciągle place zabaw muszą posiadać właściwe atesty (jak na przykład - tego typu), zaliczyć odpowiednie testy i równocześnie posiadać odpowiednie certyfikaty, przez które będziemy przekonani, że nasze pociechy mają szanse się na nich bezpiecznie pobawić. Dodatkowo co roku musimy przeprowadzać ich gruntowną konserwację i przegląd, a jeśli coś będzie wymagało naprawy, to powinniśmy to jak najszybciej wyremontować, tak żeby nasze pociechy mogły się na nich spokojnie bawić.

Wiek dziecka ma tutaj również wielkie znaczenie
Należy sobie wydawać sprawę z tego, iż takie place nie tylko różnią się tym, co oferują do zabawy, lecz również i swoją wielkością. Są takie na których bezpiecznie mogą się samodzielnie przemieszczać już dwulatki, a są takie na których mają szanse się pobawić tylko starsze dzieci. Kupując plac na którym ma się zabawić nasze potomstwo, z pewnością warto brać taki, który jest najwspanialej dopasowany do jego wieku, gdyż wówczas będziemy mieli świadomość, że na pewno fantastycznie będzie się na zanim bawiło i równocześnie, iż będzie się świetnie rozwijało.

dziewczynka na placu zabaw
Napisał: Shannon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pilnujmy tutaj przede wszystkim bezpieczeństwa
Zanim rozpoczniemy korzystać z jakiegoś placu, warto przeczytać jego regulamin, zobaczyć czy posiada niezbędne zezwolenia oraz atesty, oraz czy rzeczywiście wszystkie jego elementy przedstawiają się na trwałe oraz wytrzymałe. Jeśli tak, to z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze potomstwo mogło się na takim placu zabaw pobawić oraz rozwijać własną sprawność fizyczną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:13:15
Tagi: dzieci, zabawy, plac zabaw, konstrukcja, certyfikaty