topsms.pl witaj gadżetomaniaku

W obecnych czasach prawie każda młoda rodzina planuje wziąć kredyt, żeby być w stanie nabyć swe wymarzone mieszkanie

Dzisiaj na rynku sprzedaży mieszkań możemy zauważyć duży ruch. Stawia się sporo nowych osiedli. Jednak jeżeli młodzi chcą kupić nieruchomość, to są zobligowani wziąć pożyczkę.
recepcja
Napisał: Ghelamco
Na podstawie: Ghelamco


W kraju nad Wisłą nieruchomości są niestety szalenie drogie. Jest to związane z obowiązkiem wzięcia kredytu na wiele lat, ponieważ stosunkowo rzadko młodzi posiadają tak dużo pieniędzy, żeby nabyć mieszkanie za gotówkę. Bank jednak wymaga dziś odpowiedniego wkładu własnego. Oznacza to, że młodzi i tak powinni już na tzw. dzień dobry posiadać sporo gotówki. Znaczny procent par niepokoi się, jak zebrać wymaganą gotówkę, kiedy dopiero co wkroczyli w dorosłe życie i są na tak zwanym dorobku. Wówczas wkracza zazwyczaj rodzina. Rodzice oraz dziadkowie młodych chcą wspólnie pomóc im w zebraniu wymaganej gotówki. Bank życzliwiej patrzy także na wnioski tych osób, które są zatrudnione na etacie. Dlatego tak ważne jest, żeby dostać dobrą pracę i nie pracować zbyt długo na umowie o dzieło, która w języku potocznym nazywana jest też śmieciówką. Jeśli dumamy o kupnie nieruchomości, to powinniśmy wybrać się do banku i spotkać się z doradcą od kredytów hipotecznych. Fachowy pracownik na pewno wytłumaczy nam wszystkie niuanse związane z zaciąganiem pożyczki na wiele lat. Podpowie także jak uzyskać najkorzystniejsze dla nas warunki.
Bank ma zamiar na nas zarobić - to jasne. Ale nie chce nas dobić ogromnymi ratami, gdyż chce być pewnym, że zwrócimy pożyczone pieniądze. Z tego powodu warto negocjować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:40:20
Tagi: mieszkania, nieruchomość, dług, obowiązki, kraj