topsms.pl witaj gadżetomaniaku

W jaki sposób można usprawnić działanie floty pojazdów?

W naszym języku działa duża ilość tzw. homonimów, zatem słów, jakie mogą mieć przeróżne znaczenia w zależności od konkretnego kontekstu. Takim homonimem jest słowo, które może symbolizować grupę okrętów, w języku kolokwialnym oznacza pieniądze, zaś w wypadku większych spółek sumę posiadanych aut firmowych.


Tego typu flota pojazdów jest najczęściej pozyskiwana na zasadzie leasingu i w okresie gwarancyjnym jest dosyć silnie użytkowana.
Dla klienta tego samochodu nie jest to za dobra informacja, gdyż pomimo, że teoretycznie właścicielem takiego pojazdu była tylko jedna firma, to często prowadzących samochód było wielu kierujących. A niestety jest przyjęte, że firmowego majątku nie szanuje się tak, jak własnego. Ponadto posiadana przez jakąkolwiek firmę flota pojazdów powinna być odpowiednio zarządzana, co pozwala na wyeliminowanie zbędnych kosztów oraz będzie miało pozytywny wpływ na funkcjonowanie oraz rentowność danej działalności. Aby zrobić to najbardziej efektywnie, do firmy muszą zostać zaimplementowane specjalne procedury, które bardzo poprawią działanie nie tylko posiadanej floty pojazdów, lecz i całej spółki.


Przy pomocy systemu Gekko uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny w przestrzeni biurowej
Napisał: RuckZuck
Na podstawie: RuckZuck


Teoretycznie tego typu procedury mogłyby wprowadzać kierownicy, jednak jeśli nie posiadają w tym zakresie najmniejszego doświadczenia, to wyniki ich pracy potrafią być nawet bardzo szkodliwe dla takiej firmy. Na szczęście funkcjonują specjalistyczne systemy zarządzające flotą pojazdów.
Jeżeli te programy będą wprowadzone do firmy, to decydenci na pewno szybko zauważą korzystne przemiany w swojej spółce. Poprzez wykorzystanie tego typu systemów możliwe jest łatwe tworzenie raportów, ewidencjonowanie należności czy też rozliczanie przebiegów poszczególnych pojazdów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:27:43
Tagi: program, koszt, wyniki, właściciel, procedury