topsms.pl witaj gadżetomaniaku

W dzisiejszych czasach, kiedy często szaleją kryzysy, każda wielka firma potrzebuje dobrego Dyrektora ds. finansów

Kiedyś firmy za podstawę swojego dobrego działania uważały profesjonalną księgową. Jednakże, dziś nie jest już to aktualne.


W dobie XXI stulecia, gdy wszystko zmienia się szybko, a firmy są międzynarodowe potrzebni są obyci CFO.


deklaracje
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kim w ogóle jest CFO - mógłby spytać człowiek, który nie jest zaznajomiony z angielskimi skrótami i stanowiskami istniejącymi w dużych korporacjach. A CFO to skrót od Chief Financial Officer czyli Dyrektor Finansowy. Stanowisko to oznacza znacznie więcej niż tylko pilnowanie finansów przedsiębiorstwa. Chodzi też o robienie planów rozwojowych oraz prognozowanie potencjalnych zagrożeń. Aby dobrze funkcjonować na tym stanowisku potrzebne jest spore doświadczenie, dlatego w krajach Europy Zachodniej CFO to zwykle ludzie po 50-tym roku życia. W państwach rozwijających się, takim jest Polska, bywają to osoby znacznie młodsze, gdyż sytuacja w kraju zmienia się prędko i za tą zmianą należy nadążyć. Nawet więcej - należy ją ubiegnąć. Należy być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Zajmuje się nakreślaniem budżetu oraz wewnętrznymi audytami. Do jego zadań należy również utrzymywanie kontaktów z różnymi firmami.
Dlatego CFO sporo podróżuje po Europie oraz świecie - powinien więc perfekcyjnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość firmy oraz przyszłość pracowników. Dlatego powinien szukać różnych rozwiązań, które pomogłyby w rozwoju firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:18:29
Tagi: firmy, człowiek, rok