topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Szczęśliwe dziecko powinno radować się życiem, a my powinniśmy zagwarantować mu jak największą ilość możliwości rozwoju i zabawy

I nareszcie ten czas, jak nasz maluch staje się bardziej samodzielny. No tak, zaczyna się od czworakowania, prób wstawania, a następnie już od pierwszych kroków i pierwszych upadków. To dosyć istotny moment dla każdego dziecka, który musi przyjść spontanicznie i naturalnie. Jednakże, dla poznającego świat dziecka przydałoby się jeszcze coś, co wzbogaci te chwile, coś jak pojazd, dzięki jakiemu szybciej może poznawać rzeczywistość i czuć jednocześnie jeszcze bardziej znaczną radość. Idealne do tego celu są jeździki i autka dla dziecka.
Świetny jest na przykład jeździk, najbardziej udany model to czterokołowy z niskim szerokim siedziskiem. Na pewno jest bardziej atrakcyjny niż standardowy chodzik. Co prawda, jest przeznaczony dla starszego dziecka, lecz właściwie nikt raczej nie pomyśli, że będzie właściwy dla dziecka, które jeszcze samo nie siedzi. Taki maluch właściwie jeszcze nie jest w stanie utrzymać równowagi.sposób na zabawę - jeździki
Na podstawie: http://twistcar.pl/
Bardzo ważne jest dla dziecka, jak już nauczy się przemieszczać na jeździku, bo robi to to naprzemiennie, jest równowaga w tułowiu, co oznacza, iż nie istnieje zdrowotne ryzyko, przykładowo na pogłębienie asymetrii. Jednocześnie, są opinie, iż jeździk ma niedobry wpływ na bioderka dziecka. Jest w tym sporo prawdy, jednakowoż wszystko jest zależne od tego jak dziecko przedstawia się napięciowo. Zasada jest taka, że jeśli wszystko jest odpowiednio, to na pewno nasz podopieczny nie będzie chciał spędzać wielu godzin w jeździku, ponieważ dziecko pragnie poznawać różnorodne rzeczy. A jak zmieni zabawę, to oczywiście będzie zmieniać miejsca - ciekawa zabawka - autko dziecięce.

Dla dziecka, które może mieć pewne problemy niezbędna jest odpowiednia interwencja. To oznacza, iż jak dziecko nie potrafi z niego wstać, to powinniśmy pomóc się z niego wydostać. Dzięki temu nie spędzi w jeździku za dużo czasu. Jednocześnie, jak twierdzi wielu, zresztą słusznie, iż duże zgięcie w biodrach nie jest zbyt zdrowie, ale nie powinniśmy popadać w skrajności, bo dzieci, które nie potrzebują fachowej terapii musimy przecież zagwarantować okazję do najbardziej radosnej zabawy, bez zastanawiania się nad kwestiami rozwoju. Z tego także względu wiele jest zależne od nas. Kiedy będziemy pamiętali o różnorodności, będziemy zmieniać rozrywki, to wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:37:15
Tagi: dziecko, zdrowie, zabawy, chodzik