topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Skąd wziąćGdzie znaleźć środki pieniężne na swojecztery ściany?

Większość z nas chce posiadać własne miejsce na ziemi. Może to być zarówno nieduże mieszkanie w Warszawie, jak i duża posiadłość za miastem – istotne, by zapewniał nam poczucie swobody i bezgranicznego bezpieczeństwa. Szansa na spełnienie tych zamierzeń jest niestety bezpośrednio związana z na pozór tak banalnymi kwestiami finansowymi. Zakup mieszkania, czy postawienie domu to jedna z największych inwestycji w naszym życiu, co więcej trudna operacja, która okazać się dla nas może nie lada wyzwaniem.

Kredyt hipoteczny
Napisał: lumaxart
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/
W dzisiejszych czasach najczęściej wybieraną drogą do uzyskania funduszy na kupno własnego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe. Dziś większość młodych osób nie stać na tak poważne przedsięwzięcia. Jeśli nawet istnieją osoby które stać na tego typu zakup czy częściowe pokrycie jej kosztu – mimo wszystko wybierają pożyczkę. Okazuje się to bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności czy też zapożyczanie się u przyjaciół. Kredyt mieszkaniowy wiąże się z zobowiązaniem wobec banku na dłuższy czas, dlatego daje możliwość rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania. Po złożeniu odpowiednich wniosków, banki wybierają taki okres kredytowania, który daje wysokość miesięcznej raty dostosowanej do naszych możliwości finansowych.

Powodem dla którego większość osób decyduje się na kredyt jest perspektywa posiadania go na własność. Każda miesięczna rata regularnie przybliża nas do posiadania pełnych praw do mieszkania.

Naszym zadaniem powinno być też poznanie wcześniejszych osiągnięć developera. Bezpieczniej będzie zobaczyć jego wcześniejsze projekty i zbadać terminowość. Jeśli zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania, podpisujemy umowę deweloperską, która gwarantuje, iż cena mieszkania jest ostateczna i zabezpiecza nas, w razie nieprzyjemnych sytuacji. Pamiętajmy, by do odbioru mieszkania podejść wyjątkowo rzetelnie. Jeżeli wcześniej zauważymy i zgłosimy uwagi, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Z reguły kupujący nie ma potrzebnej wiedzy i doświadczenia by samodzielnie skontrolować sposób wywiązania się dewelopera z umowy, z tego względu należy zatrudnić specjalistę.
Autor Bank BGŻ

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:13:13