topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jakiego rodzaju istnieją różnice pomiędzy tradycyjnymi kantorami a tymi internetowymi?

biznesmen, który poszukuje pomysłów na swą nową działalność gospodarczą ma teoretycznie duże pole manewru. Jeśli jednak nie zamierza zostać płatnikiem podatku od towarów i usług i nie zamierza mieć obowiązku posiadania kasy fiskalnej, to nie posiada już tak znacznego wyboru.


grupa
Napisał: Nazareth College
Na podstawie: http://www.flickr.com


Może jednak zająć się zawodowo wymianą różnorodnych walut.


komunikacja
Napisał: Fabrice Florin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Żeby dodatkowo zredukować koszty działania firmy, mógłby założyć swój wirtualny kantor wymiany walut. Nasz rodzinny kraj jest europejskim faworytem w prowadzeniu tego typu rodzaju działalności, z tego też powodu z pewnością bez większego kłopotu odnajdzie poradę w tym zakresie. Świat idzie do przodu, znani społeczeństwu spod różnych dworców czy ulic cinkciarze nie funkcjonują już w tego typu sposób. Zamiast tego w wielu miejscowościach obecne są z kolei kantory, w jakich dostępna jest każda europejska waluta (przejdź do strony). Dolar, korona szwajcarska czy hrywna to zaledwie przykładowe waluty, jakie można by zaproponować swym klientom. Zasada działania tego typu wirtualnego kantoru nie odróżnia się znacznie od tego tradycyjnego. Oznacza to niestety częste kontrole oraz wymóg prowadzenia dodatkowej ewidencji.
Taka działalność jest rejestrowana oraz do jej prowadzenia wymagana jest akceptacja prezesa NBP. Ponadto działalność kantorową mogłaby prowadzić wyłącznie osoba, która nigdy nie była skazana prawomocnym wyrokiem dotyczącym jakiegoś przestępstwa, jakiego celem było osiągnięcie korzyści majątkowej. Ponadto (zobacz tutaj) takie osoby muszą posiadać przeszkolenie dotyczące prowadzenia działalności regulowanej. Poza tym kantor powinien być odpowiednio oznakowany.


Tyczy się to również tego, która waluta mogłaby zostać tam wymieniona. Właściciel musi ponadto wydawać dokument umowy. W wypadku e-kantorów wymogi są jednakowe jak w wypadku tych tradycyjnych, jednak w takiej materii istnieje kilka kontrowersyjnych problemów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:27:44
Tagi: VAT, biznesmen, koszty