topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Franczyza - czym to się je?

Franczyza jest to sposób na prywatny biznes pod słynnym logo. Korzystają z niej największe globalne marki, warto zatem mieć pojęcie czym jest firma na franczyzowej licencji.


Własna firma, pomimo że we franczyzie realizowany pod obcym szyldem, jest to jedna z najlepszych dróg do ogromnych zarobków.
windykacja
Napisał: Sparkle Motion
Na podstawie: http://www.flickr.com


spotkanie biznesowe w siedzibie firmy
Napisał: dhub limited
Na podstawie: http://www.flickr.com


zdrowie
Na podstawie: pixabay.com


I co najistotniejsze ryzyko niepowodzenia we własnej dzielności gospodarczej jest we franczyzie mniejsze. Kiedy słyszymy zwrot sieć franczyzowa, zwykle kojarzy nam się ono z restauracjami szybkiej obsługi. Te przedsiębiorstwa istotnie funkcjonują na rynku jako ikony franczyzy, jednak słynnych marek franczyzowych jest znacznie więcej. Nabywając licencję franczyzową decydujemy się na poprowadzenie biznesu na swoje ryzyko, jednakże pod szyldem franczyzodawcy. Słynna marka (zobacz również agencja kreatywna) ma w założeniu zapewnić większą ilość klientów jak też minimalizować istotnie ryzyko plajty.


Decydując się na współpracę na regule franczyzy obie strony podpisują Umowę dyktującą im wzajemne obowiązki. Podstawowym obowiązkiem franczyzodawcy jest użyczenie licencji na markę oraz przekazywanie wiedzy o prowadzeniu danego interesu w sposób ciągły poprzez cały okres trwania umowy, natomiast kluczowym obowiązkiem franczyzobiorcy jest przestrzeganie łącznych dla całej sieci reguł prowadzenia przedsiębiorstwa i płacenie franczyzowych opłat.
Pieniążki te są wykorzystywane na rzecz sieci oraz służą wszystkim biorcom licencji – będą one przeznaczane między innymi na marketingowe badania, opracowywanie innowacyjnych wyrobów a także kampanie promocyjne. W jednym zdaniu franczyzobiorca wykorzystuje w swojej aktywności wiedzę a także strategie działania opracowane poprzez franczyzodawcę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:31:31
Tagi: rzeczy, rynku, umowy