topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Czy na fakturach, które są wystawiane w naszym kraju można zamieścić nagłówek Invoice?

Każda spółka w ramach prowadzenia swojej działalności rynkowej musi sporządzać dokument sprzedaży. W zależności od tego, czy nabywcą jest osoba indywidualna czy też firma, wystawia się paragon albo fakturę.


źródło
Napisał: NCDOTcommunications
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naturalnie osoby prywatne także mają prawo otrzymać ten drugi dokument, jeśli tylko wyrażą tego typu potrzebę.


Różnica pomiędzy tymi dokumentami polega na tym, że w wypadku faktury podane są wszystkie dane sprzedawcy oraz kupującego. Jeżeli sprzedawcą jest firma o międzypaństwowym zasięgu, na fakturze mógłby zostać umieszczony nagłówek napisany w innym języku. Według ustawy o VAT oraz przepisów uzupełniających nie jest obowiązkowe używanie jedynie języka polskiego. Jeśli chciałbyś na tego typu dokumencie zamieścić nagłówek invoice faktura wciąż okaże się pełnowartościowym dokumentem sprzedaży produktu lub usługi. Poza tym przepisy zezwalają na umieszczanie tam dodatkowych adnotacji, dlatego też taki nagówek w języku obcym może zostać potraktowany właśnie jak pomocnicza informacja. Ponadto ustawodawca nie ustala konkretnego języka, w którym mogłaby zostać ona wystawiona.


gastronomia
Napisał: www.audio-luci-store.it
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tyczy się to dowolnego rodzaju tego typu dokumenu, zatem faktury VAT, proforma czy też VAT marża. Poza tym nie istnieje jeden określony wzór takiego dowodu zakupu. Najważniejsze jest to, aby były na nim zamieszczone informacje odnoszące się do stron umowy i jej przedmiot. Tak jest w wielu państwach, dla przykładu w Anglii, tak jak w Polsce firma mogłaby, ale nie ma obowiązku być tzw. vatowcem.


Niezależnie od tego, dla kontrahentów zagranicznych mamy prawo sporządzić fakturę z napisem "Invoice". Najbardziej istotne jest to, żeby dodatkowymi wiadomościami nie powodować tego, że faktura jest nieczytelna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:27:44
Tagi: klient, osoba, kraj