topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Co to jest autoprezentacja?

Autoprezentacja jest sposobem pokazania własnej osoby od najlepszej strony lub takiego, za którego chciałoby się uchodzić.


Ma ona miejsce w wystąpieniach publicznych, ale też w życiu osobistym.
autoprezentacja szkolenie
Napisał: Jonathan Riley
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na autoprezentację składa się dużo elementów, przede wszystkim: wygląd, mowa ciała, sposób bycia a także wypowiedzi. Te wszystkie czynniki modyfikujemy w ten sposób, ażeby pozostali mogli nas pozytywnie odbierać. Sukces w życiu w dużym stopniu zależy od tego w jaki sposób postrzegają nas inni ludzie. Warto więc kontrolować odczucie, które się wywiera i odpowiednio nim kierować. Szczególnie w wypadku w stosunkach z kontrahentem istotna jest autoprezentacja szkolenie z której winien odbyć każdy z nas.


Informatyk
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com


reklama zewnętrzna
Napisał: Andy Atzert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wygląd zewnętrzny odgrywa gigantyczną rolę w odbiorze człowieka. Z tego powodu trzeba szczególnie zatroszczyć się o własny wizerunek. Zależnie od tego w jakim celu oraz w którym miejscu będzie dokonywana autoprezentacja, należy właściwie dopasować ubiór. Kiedy zatem wyruszamy na rozmowę w sprawie pracy w wielkim banku, warto ubrać się elegancko, choć schludnie. Kiedy z kolei mamy być przedstawieni matce swojej dziewczyny w czasie grillowania w ogródku, ubieramy się na luzie. Uśmiech zaś powinien dowodzić, iż jesteśmy życzliwie usposobieni do zgromadzonych osób.
W trakcie dokonywania autoprezentacji warto kierować uwagę na odpowiednią pozycję ciała: zawsze należy być nieznacznie pochylonym w kierunku rozmówcy (jednak bez gwałcenia jego intymnej strefy!), unikać postawy zamkniętej (skrzyżowanych nóg oraz rąk, także siadania z nakładaniem nogi na nogę), podtrzymywania w rękach toreb a także pozostałych przedmiotów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:27:44
Tagi: prezent, człowiek, pracy, osoby, poszukiwania