topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Rozliczmy się z Urzędem Skarbowym - czytaj na ten temat nieco więcej

Każda z osób, które posiada pracę musi pamiętać o tym, że będzie musiała się rozliczyć ze Skarbówką. Nie jest to jakaś tajemnicą, każdy o tym wie. To ważne, żeby o tym nie zapominać. Nie trzeba przekroczyć daty złożenia deklaracji, bo w takiej sytuacji będzie trzeba płacić karę. Gdy chodzi o to, którą deklarację powypełniać i o to, jak to ogarnąć, to wystarczy iść do Urzędu spytać, a otrzymamy odpowiedni druk do wypisania oraz książeczkę, która pomoże w odpowiedni sposób wszystko pouzupełniać.


Jednak, jeżeli mamy dość standardowych sposobów, bądź również po prostu w świecie brak nam na nie czasu, to powinniśmy sprawdzić program pit, który będzie w stanie pomóc w ogarnięciu wszystkiego elektronicznie. Kiedy chodzi o deklaracje online to Ministerstwo Finansów od jakiegoś już czasu ogarnia wszystko, by obywatele z ogromną ochotą korzystali z internetowych możliwości rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Powinniśmy, więc pomyśleć o takiej opcji (czytaj o programie do pitów). Program do PIT-ów, oblicza większość ważnych rubryk. Poza tym, jeżeli zalogujemy się na swoje konto przez stronę z PIT-ami, to po części deklaracja w ramach danych osobowych będzie uzupełniona.
dokumenty
Napisał: Pete
Na podstawie: http://www.flickr.com


PIT-y za wcześniejszy rok

Rozliczanie się ze Skarbówką czeka każdą z tych osób, które zarobiły więcej niż kwota wolna od podatku. Jeśli chodzi o pit 2015 to niezbyt różni się od deklaracji podatkowych z wcześniejszych lat. Choć oczywiście, to, że udało nam się uzupełnić rok wcześniej wszystko nie oznacza, że tym razem również damy radę (poznaj ofertę Paragoner). Osoby, które mają niewiele pieniędzy do rozliczenia to im się uda. Ale osoby, które mają wynagrodzenie z różnych źródeł, to mogą mieć kłopot. Chociaż jak wiemy, kiedy we własnym zakresie sobie nie radzimy, to można po prostu pójść do biura księgowego i poprosić o pomoc.


Tego rodzaju jednorazowa wizyta w biurze rachunkowym w związku z wypełnieniem deklaracji podatkowej, będzie nas kosztowała trochę pieniędzy, ale przynajmniej będziemy mieć pewność, że wszystko się zgadza i że nie będzie trzeba robić jakichkolwiek korekt. Tak, więc jeśli samodzielnie nie będziemy czuć się zbyt pewnie, nawet przy wypełnieniu PIT-u lepiej pójść do księgowości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:43:57
Tagi: Urząd Skarbowy, wynagrodzenie, deklaracje podatkowe