topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Rozliczenie fiskalne w 2015 roku - co powinno się o tym wiedzieć

Razem z zbliżającym się końcem roku, każdy jeden posiadacz firmy, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, aniżeli w latach poprzednich, gdyż nie zostały wprowadzone żadne nowatorskie adnotacje w tej materii. Nie doszły żadne nowatorskie zniżki skarbowe, które zezwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Jedyna zmiana jest w kwestii zniżki prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie sposobność odliczania większych sum, niż miało to miejsce w latach uprzednich. Jednak ulga ta nie będzie się tyczyła wszystkich osób, należałoby w związku z tym się zaznajomić dogłębnie z tym przedmiotem.

podatki
Napisał: Indi Samarajiva
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby złożyć oświadczenie o dochodach w Urzędzie Skarbowym, należy wypełnić Pit 2015. W zależności od tego jaką formę aktywności gospodarczej się wiedzie, czy ma się status osoby fizycznej czy prawnej, taki również formularz należy wypełnić. Nowiną w tym roku, jest stan zapełniania tego formularza. Będzie wolno zapełnić i przekazać skończony formularz przez specjalną platformę internetową. Będzie to dużym ułatwieniem dla każdego, ominie nas przymus wystawania w długich kolejkach, nanoszenia korekt, zawracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, jednak w portalu będzie póki co sposobność składania tylko zeznania na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie sprzyjające. aby móc wypełnić formularz na stronce portalu, konieczne będzie zarejestrowanie się na nim, z użyciem pewnego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: PIT za 2016 rok

Deklarację podatkową jak zawsze, należy dostarczyć w terminie. Określony jest sprecyzowany przedział czasu, w jakim trzeba wysłać deklarację. można się narazić na kary grzywny. W nadchodzącym roku zostanie też poszerzony wykaz zwolnień od opłacania podatku dochodowego. Pożądane byłoby z tej przyczyny go stricte prześledzić, żeby mieć pełne przekonanie, że akuratne informacje lokuje się w deklaracji. Wypełnienie deklaracji nie będzie zajmować zbyt dużo czasu, będzie banalne i szybkie, dzięki nowoczesnym technologiom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:43:58
Tagi: Urząd Skarbowy, PIT 37