topsms.pl witaj gadżetomaniaku

PIT 2016 – jak wykorzystać ulgę prorodzinną w rozliczeniu?

Rozliczenie PIT 2016 wraz z dzieckiem jest skierowane do rodziców, którzy samodzielnie wychowują swoje dzieci. W ten sposób będą oni mogli zaoszczędzić i obniżyć podatek, jeśli tylko spełnią wszelkie wymagane formalności.
Napisał: Wawel Service
PIT 2016 z ulgą ze względu na dzieci może zostać wykorzystany przez osoby, które są rozliczane poprzez formularz PIT-37, jak również PIT-36 dla przedsiębiorców rozliczających się w sposób ogólny. Mogą z niej skorzystać rodzice albo opiekunowie prawni wychowujący dziecko (zabawki) samodzielnie, którzy mają stan cywilny bezpośrednio wskazujący na to, że dziecko wychowywane jest bez pomocy partnera. Rodzicem samotnie wychowującym dziecko może być również osoba znajdująca się w związku małżeńskim, jeżeli tylko udowodni, że współmałżonek nie dysponuje prawami rodzicielskimi lub odbywa karę w zakładzie zamkniętym. Za osoby wychowujące dziecko samotnie nie można uznać jednak rodziców, którzy żyją wspólnie w związku konkubenckim – w tym przypadku oboje zatracają prawo do wspólnego rozliczenia PIT 2016 wraz z dzieckiem.

Obniżka znajduje zastosowanie tylko dla dzieci, które się uczą i nie ukończyły jeszcze 25 lat. Prawo do obniżenia traci się w momencie, gdy dziecko kończy 25. rok życia lub wchodzi w związek małżeński. Jako że ulga rozliczana jest miesięcznie, można ją jednak naliczyć za miesiące wcześniejsze aż do momentu, w której traci się prawo do niej. Istotne jest, aby przez chociaż jeden dzień roku rozliczeniowego sprawować samodzielną opiekę nad dzieckiem. Wysokość sumy zwrotu jest zależna także od ilości dzieci i progresywnie wrasta wraz z kolejnym dzieckiem. Pojedyncze ulgi na każde dziecko (rzuć okiem na sesja dziecięca poznań cennik: więcej na stronie) należy na końcu dodać do siebie – wtedy otrzymamy faktyczną kwotę, którą możemy potrącić od podatku.
rodzina
Napisał: Imágenes Gratis Online
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozliczenie PIT 2016 na ulgowych zasadach nie jest przewidziane dla osób, które przekraczają wyznaczoną kwotę rocznego dochodu. W przypadku osób wychowujących jedno dziecko jest to 56 tysięcy dochodu rocznego. Z ulgi nie wolno także skorzystać, gdy dziecko rozpoczęło pracę opodatkowaną na zasadach ogólnych, a uzyskany z niej dochód był wyższy niż 3089 zł – nie nie liczą się tu jednak dochody pochodzące z najmu albo zbycia nieruchomości, które są objęte podatkiem ryczałtowym. Cała oferta: .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:43:57
Tagi: dziecko, prawo, rozliczenie