topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Już za niedługo trzeba rozliczać podatek, przekonaj się, z których komfortowych rozwiązań można skorzystać

Polscy podatnicy bywają zobligowani do corocznego składania deklaracji swego przychodu i rozliczenia podatków. To bardzo gorący okres w Urzędach Skarbowych, w którym formują się wieloosobowe kolejki, podatnicy przynoszą własne formularze i próbują załatwić kwestie związane z dopłatami podatkowymi lub uzyskaniem zwrotu. W momencie, jeśli pragnie się, aby wszelkie działania związane z rozliczeniem podatkowym przebiegały niekłopotliwie oraz szybko, należy się do tego jak najlepiej przygotować.


rozliczenie
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zadecyduj: samodzielnie czy z biurem rachunkowym?

Na podstawie informacji ujętych w formularzu pit-11, jaki podatnicy dostają od swych pracodawców, później muszą wypełnić deklarację roczną i złożyć ją w Urzędzie Skarbowym, do którego przynależą. Pit roczny możemy oddać specjalistom z biura rachunkowego, którzy bez wątpienia zrobią to szybko i rzetelnie, jednakże taka usługa łączy się z określonymi kosztami. Dużo osób poszukuje także znajomych, którzy dobrze znają się na sprawach podatkowych oraz formularzach - . Tymczasem rozliczenie pit 2016 online będzie naprawdę łatwe i bez kłopotu można zrobić je samodzielnie.


Najpierw znajdź program

Przy rozliczaniu pita niezbędny będzie wygodny i nieskomplikowany w obsłudze program do rozliczeń podatkowych. Takie aplikacje odnajdziemy w internecie, w serwisach poświęconych podatkom, a czasem też na płytach dołączonych do codziennej gazety. Kiedy chcemy prędko i bezproblemowo rozliczyć pit 2016 program powinien być funkcjonalny oraz
rozliczenie
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
bezpieczny. Wybierając aplikację można podeprzeć się opiniami innych podatników, trzeba też sprawdzić, jakie deklaracje obsługuje konkretna aplikacja - .


Online znaczy przez internet

Coraz więcej osób decyduje się wysłać swoje rozliczenie drogą elektroniczną, czyli inaczej mówiąc online. Rozliczenie pitów online bywa wygodne oraz pomaga znacząco oszczędzić czas. Nie musi zwalniać się z pracy, żeby dowieźć druk do budynku urzędu, nie ma potrzeby posyłać go pocztą oraz ponosić nadprogramowych kosztów, wszystko można załatwić paroma kliknięciami myszką. Rozliczenia podatków nie warto odkładać na ostatnią chwilę, im szybciej to załatwimy, tym szybciej spełnimy spoczywający na nas obowiązek, a kiedy deklaracja wykaże zwrot podatku - też szybciej będziemy cieszyć się pieniędzmi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:43:58
Tagi: rozliczenie, formularz, deklaracja