topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Istotne wiadomości na temat rozliczeń PIT, zwrotu podatku i zasiłku macierzyńskiego

Wszelka jednostka, która otrzymuje jakieś przychody, musi rozliczyć się z nich z fiskusem. Rzecz jasna swe dochody musimy wykazać na właściwym zeznaniu podatkowym, powinno się także sprawdzić, czy liczymy się na bieżącej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT możemy dziś zrobić na kilka rozlicznych sposobów. Podatnicy zazwyczaj wybierają rozliczenie PIT poprzez Net, bo jest to bezproblemowy i śmigły sposób na rozliczenie każdego podatku. Prawdopodobnie rozliczenie pit przez Sieć nie zajmie nam więcej aniżeli kilka minut, mało tego zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Kiedy już rozliczmy PIT, pozostaje nam jedynie wyczekiwać na zwrot podatku - . Ale kiedy zwrot podatku dostaniemy? Jak długo będziemy na niego oczekiwać? Zwrot nadpłaconego podatku winien zostać zwrócony w biegu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania podatkowego. Tak więc, jeśli swoje zeznanie podatkowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku zdobędziemy najpóźniej 4 lipca. Jeżeli zaszła konieczność złożenia korekty, wtenczas trzy miesiące są liczone od czasu jej złożenia. To znaczy jeżeli korektę złożyliśmy przykładowo 10 maja, wtedy zwrot podatku dostaniemy również do 10 lipca. Zwrot podatku może zostać przelany na nasze konto bankowe, jeżeli dostarczyliśmy numer konta bankowego, może również zostać wysłany pocztą na nasz aktualny adres zamieszkania. Jeżeli składamy PIT przez Net, wtedy nasza deklaracja zdoła być rozliczona szybciej, aczkolwiek nie ma reguły, kiedy uzyskamy zwrot podatku - . Zdoła to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji albo też 2 miesiące.kobieta na urlopie macierzyńskim
Napisał: Valentina Yachichurova
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński - kwota oraz okres jego przyznawania może być różnorodny oraz na pewno zależy od wielu składników. Minimalna suma zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, w większości wypadków jest ona przypisywana przez rok. Powinno się jednak pomnieć, że zasiłek macierzyński zdoła dostać wyłącznie jeden z rodziców, nie zdoła być wypłacany jednocześnie matce oraz ojcu - zasiłek macierzyński.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:43:57
Tagi: dom, rok, konto