topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Kwiecień to czas, który sporej rzeszy Polaków kojarzy się ze składaniem sprawozdań podatkowych w Skarbówce

Niejeden pracujący Polak do końca kwietnia każdego roku powinien wypełnić PIT i zrelacjonować swoje przychody Urzędowi Skarbowemu.


Spora część ludzi nie lubi wypisywać formularzy urzędowych.


w biurze
Napisał: Alan Levine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często są one zagmatwane, niezrozumiałe i najzwyczajniej w świecie nudne. Jednakże dzisiaj nie jest to już tak skomplikowane, jak dawniej. Pokolenie, które dziś ma już około 40 lat, wie, jak to było jeszcze w latach Polski Ludowej. Ręczne wypełnianie PIT-ów, liczenie na kalkulatorze, ogromne kolejki w urzędach i nieuprzejmi urzędnicy. Duża część ludzi wspomina to mało miło.


PIT
Napisał: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com


rozmowa
Napisał: Tax Credits
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obecnie na szczęście całość wygląda już inaczej. Są odpowiednie programy, które dają możliwość prędko i bezproblemowo uzupełnić każde sprawozdanie. Najpopularniejszy jest PIT 37. Wystarczy tylko ściągnąć z sieci poprawną aplikację i wydzielić sobie trochę czasu wieczorem. Nie będziemy musieli mieć ani ołówka ani kalkulatora, gdyż program podpowiada co i gdzie trzeba wpisać i sam liczy wszystkie pola. PIT możemy też wysłać przez internet, więc nie będziemy się bać kolejek w urzędzie. Jednakże mimo wszystko nie powinniśmy lekceważyć sprawy. Warto mieć trochę czasu, aby wypisać PIT spokojnie. Pośpiech zawsze jest złym doradcą.


Jakiś błąd może nas kosztować nerwy i potrzebę stawienia się w urzędzie na rozmowę.


Możemy być szczęśliwi, że i do naszych urzędów zawitała cyfryzacja. Życie jest dziś o wiele łatwiejsze niż kiedyś.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 16:09:49
Tagi: dokument, koszt, pomoc, obowiązek, błąd