topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Kafetiery włoskie

Kafetiera, lub, jak kto woli, kafetera to urządzenie pracujące na zasadzie ekspresu ciśnieniowego. Obsługa kawiarki jest bardzo banalna. Należy wyłącznie do spodniego zbiornika nalać wody, tak, by woda nie zasłoniła zaworu, później do sitka wsypać kawę i przykręcić wierzchni zbiornik.


Kawa wykorzystywana do kawiarki winna być średnio zmielona, zaś najwłaściwszą wodą do sporządzenia kawy w kafetierze jest woda źródlana lub filtrowana.

Kawiarki - sklep Garneczki.pl
Na podstawie: Garneczki.pl
Kawiarka ciśnieniowa pozwoli w prędki sposób otrzymać wonną, pełną silnego smaku kawę bez konieczności posiadania dużych rozmiarów i nietaniego ekspresu ciśnieniowego.

Na rynku do kupienia są kafetiery wykonane z rozmaitego rodzaju surowca. Najbardziej znana jest kawiarka aluminiowa o ośmiobocznym kształcie. Typowa kawiarka włoska to zaparzacz ciśnieniowy wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium. Jak twierdzą Włosi - kawa z takiej kafetiery aluminiowej jest kawą o bogatych i niepowtarzalnych walorach smakowych. Może i tak, niemniej jednak artykuły wyprodukowane z aluminium mają fundamentalną wadę – nie działają na kuchniach indukcyjnych.

Wraz z rozwojem przedsiębiorstw wytwarzających kawiarki, jak i większymi oczekiwaniami użytkowników na rynku ukazały się kawiarki stalowe. Kafetiery stworzone ze stali rozpoczęto produkować w najlepszych włoskich przedsiębiorstwach takich jak: Bialetti, Fraboski, GAT, Gnali&Zani. Dzisiejsza kawiarka do kawy nie wyłącznie parzy przepyszną kawę, ale i ozdabia kuchnię satynową lub połyskującą stalą najczęściej o najwyższym stopie 18/10. Kawiarka stalowa posiadająca specyficzny dysk to kawiarka indukcja, a więc dopasowana do teraźniejszych kuchni już nie tylko wyglądem, ale też i funkcjonalnością (pełna oferta). W nowoczesnej kuchni kawiarka na indukcję to rzecz niezbędna do sporządzenia wyśmienitej kawy na popołudniową chwilę odprężenia.

Najpopularniejsze pośród kawiarek są naturalnie kawiarki włoskie, wyprodukowane przez włoskich dystrybutorów. Najczęściej i najchętniej nabywane są kawiarki Bialetti, które charakteryzują się świetną jakością zrobienia oraz przeróżnym wyglądem. Bardzo popularne są też kawiarki mukka oraz kawiarki gat, które też wykonywane są z godziwą precyzją. W sprzedaży dostępne są też przeróżne dodatki do kawiarek przedłużające żywotność urządzeń, takie jak: uszczelka do kawiarki, reduktor do kawiarki, sitko do kawiarki oraz zawór do kawiarki. Standardowa włoska kawiarka jest znakomitym podarunkiem dla każdego smakosza kawy na dowolną okazję.


Napisał: A.Z.
Na podstawie: Garneczki

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:28:15