topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jak szukać ciekawych zabawek dla dzieci?

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy dzieci pisania, czytać, liczyć, poruszać się w otoczeniu. Działamy na wiele sposobów. Jednym z bardziej znanych jest rozwijanie wyobraźni malucha edukacyjnymi zabawkami. Jakiego rodzaju zabawki edukacyjne są ostatnio chętnie kupowane? Jest kilka, część z nich na pewno pamiętamy ze swojego dzieciństwa.
dzieci
Napisał: Dan Cake
Na podstawie: Dan Cake


Na początek Barbie. Możemy używać ich do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko aby opowiedziało historyjkę o tej lalce. Lalka może stać się dowolną postacią – księżniczką, nauczycielką, lekarką. Jeżeli mamy zdolności manualne możemy przygotować jej ubranka wedle tego co o lalce opowie nam dziecko.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory czyli gry pamięciowe. Najczęściej to komplet kartoników z obrazkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadaniem gracza jest zbieranie par. Gra wymaga zapamiętywania w którym miejscu leży kartonik z którym rysunkiem i bardzo pomaga w rozwoju. To również doskonały sposób na rodzinne spędzenie popołudnia, choćby wtedy gdy leje deszcz.

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki. Budowle z nich zbudowane trudniej zburzyć, niż takie ze standardowych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Dziecko może ustawiać z nich wysokie konstrukcje. Zazwyczaj do zestawu klocków dodany jest obrazek przedstawiający to, co da się z nich skonstruować. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla małych dzieci, po małe dla już podrośniętych – sześcio, siedmioletnich. Więcej znajdziesz tu: Odnośnik.

Także dla większych dzieci (żłobek prywatny Wrocław) przeznaczone są samochody sterowane rc. Wspomagają rozwój widzenia przestrzennego, a także kształcą inne umiejętności jak ocena odległości, szybkości itp.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej - odwiedź odnośnik a z pewnością poznasz dużo ciekawych faktów.

Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby poradzić sobie z obsługą pilota. Tu znacznie więcej propozycji dla was: .

Jeśli właściwie zainteresujemy malucha i będziemy przeznaczać czas na bawienie się z nim, tak na dobrą sprawę każda zabawka może być edukacyjna. Nawet zwykły kijek może się sprawdzić w takiej roli. Wszystko zależy tylko od naszej inwencji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:34:59
Tagi: gra, obrazek, dzieciństwa, zabawkami, edukacyjna