topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię?

Kuchnia nie rzadko nazywana jest „sercem domu”, ponieważ to właśnie w tej przestrzeni, jemy wspólne kolacje i dzielimy się informacjami o tym, jak spędziliśmy dzień. Ta część domu, powinna być przede wszystkim przyjazna, funkcjonalna i wygodna, aby spędzenie czasu w tym miejscu dawało przyjemność.


Czajnik
Zbudowanie wnętrza spełniającego oczekiwania wszystkich domowników nie jest rzeczą łatwą, warto jednak zastosować podstawowe zasady w aranżacji, by podczas robienia posiłków móc się swobodnie poruszać.

W kuchni liczy się przede wszystkim dobrze zaaranżowana przestrzeń, tak, aby korzystanie z dostępnych w niej sprzętów, było łatwe i skuteczne. Garnki kuchenne i patelnie muszą być zawsze łatwo dostępne, by nie trzeba było wydostawać wszystkich elementów z szafki, w celu wyjęcia jednego. Komplety garnków dobrze trzymać w jednym miejscu, aby bez problemu znaleźć potrzebny egzemplarz.

Wygląd kuchni jest rzecz jasna uzależniony od jej kształtu i stylistyki wnętrza całego mieszkania. Aby przestrzeń mieszkalna tworzyła spójną całość, musimy pamiętać o tym, by wszystkie meble w domu, były w podobnym stylu i kolorystyce. Jeżeli naszą kuchnię często odwiedzają najbliżsi, istotną kwestią jest podjęcie decyzji, co do rozstawienia jej elementów. Biorąc pod uwagę fakt, że dzisiaj sprzęty gospodarstwa domowego mają estetyczny wygląd, można to uznać za komponent dodający wnętrzu pozytywnej atmosfery. W takim wypadku, eleganckie serwisy obiadowe lub herbaciane mogą znajdować się na otwartych półkach, zapewni to dobrą dostępność i estetyczny wygląd. Dobrze mieć w posiadaniu przynajmniej jeden dobrej jakości serwis, gdyż, jak wiadomo, jemy również oczami i sposób w jaki potrawy są podane, często wpływa na ich smak i klimat panujący przy stole. Podobne wrażenie na gościach wywołują kieliszki i wyjątkowe sztućce (dostępne na które muszą być perfekcyjnie wypolerowane i ułożone w należyty sposób na stole. Przeważnie najbardziej zaniedbanymi elementami wyposażenia kuchni, są garnki i czajniki - zwróćmy na to szczególną uwagę i wymieniajmy je odpowiednio często.

Wystrój kuchni jest uzależniony od gustu lokatorów, dlatego nie ma recepty na perfekcyjne wnętrze, należy je po prostu dostosować do osobistych preferencji. Pamiętajmy jednak, że w kuchni najważniejsze jest takie rozplanowanie mebli i urządzeń, aby przyjemnie się w niej czuć i swobodnie poruszać. Przez wzgląd na to, że czynności, jakie wykonujemy w kuchni, zazwyczaj przebiegają według podobnego schematu, można w łatwy sposób stworzyć miejsce niezwykle funkcjonalne.


Napisał: A.Z.
Na podstawie: Garneczki

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:28:15