topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jak spędzać czas z niemowlakiem, o czym warto pamiętać? Jakie są najlepsze zabawki dla naszej pociechy?

Jak bawić się z maluszkiem? Powinno się spróbować kilka z ciekawych opcji. To ciekawe pomysły na zabawy, jakie dla malucha na pewno okażą się możliwością do rozwijania i udoskonalania swoich innowacyjnych zdolności.
czytanie i zabawa z dzieckiem
Napisał: Tzuhsun Hsu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rodzicom zaś umożliwią czerpać radość i satysfakcję z przyjemnego spędzania czasu z pociechą, bo przecież jasnym jest, że aktywność jest konieczna przez całe życie, a dla naszej pociechy wręcz potrzebna. Aktywność i wspólna zabawa to również najbardziej interesujące możliwości na wzajemne poznanie i troska bliskości.zabawki niemowlaka
Napisał: Raoul Snyman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Noworodki i niemowlęta do trzeciego miesiąca ogromną większość swojego życia spędzają na spaniu i jedzeniu, jednak już około drugiego miesiąca występują nieco dłuższe pory czuwania. Dziecko już otwiera oczy i dość przytomnie patrzy świat. Dostrzega coraz wyraźniej, coraz lepiej może usłyszeć dźwięki. Dalej jest bardzo wyczulone na rozmaite, gwałtowne bodźce, takie jak intensywne światło, gwałtowny ruch, za głośny dźwięk . Stąd więc każda forma rozrywki musi być spokojna, wyciszona i subtelna. Ich misją jest bezstresowe i łagodne wprowadzanie pociechy w ten świat. Nie zapominajmy, że świat ten jest dla malucha zupełnie obcy. Dziecko nie posiada wspomnień, doświadczeń, wszystko jest dla niego odkrywcze, stąd więc nowe rzeczy mogą niezwykle przerażać.

Najistotniejsze to być gotowym odpowiednio do zabawy. W tym celu, połóż kocyk na łóżku i zostaw tam swoje dziecko. jeżeli w pokoju jest ciepło, możesz je nawet zostawić w pieluszce. Ogrzej dłonie i daj na nie nieco oliwki. Delikatnymi ruchami masujmaleństwu poszczególne partie ciała, rozpoczynając od ramion, poprzez klatkę piersiową i brzuch, po nogi i stopy. Potem przekręć je na brzuch i masuj plecy. Masaż nie powinien być zbyt długi, aby dziecko nie zmarzł. Przyda się mieć pod ręką drugi kocyk albo flanelową pieluszkę, żeby otulić dziecko, jakby zrobiło mu się chłodno.

Nic tak nie działa jak zabawki dla niemowląt (zobacz: sprawdzone zestawy zabawek dla niemowląt). Jednakże każda z tych zabawek musi być bardzo bezpieczna, a do tego przyjemna w dotyku (zobacz tutaj). Najlepiej sprawdzają się zabawki o ciepłych i wesołych kolorach, jak również o mocnych kontrastach. Pozytywki i grzechotki powinny wydawać naturalne i spokojne dźwięki. Najlepsze zabawki to te z tworzyw naturalnych, drewniane, z tkanin bawełnianych, jak również zabawki organiczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:34:59
Tagi: dziecko, zabawa, niemowlęta