topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Gadżety kuchenne dla każdego

Kuchnia to niezwykle istotne pomieszczenie w domu. Wspólne posiłki tworzą atmosferę, dają wypocząć i mile spędzić kilka chwil. Zwykle w kuchni króluje kobieta, czasem mężczyzna, czasami gotują wspólnie, nie ma tu reguły. O wiele lepiej jednak spędzać czas jak ma się porządne wyposażenie kuchni.

fondue
Na podstawie: www.garneczki.pl
Czasem może się zdawać, że jeżeli posiadamy w kuchni za wiele urządzeń to nie zmieszczą się z niej małe kawiarki do parzenia kawy od Garneczki.pl, ale to nieprawda. Dobrze jest posiadać choć parę użytecznych przedmiotów, zwłaszcza, jeśli konkretne dania przygotowujemy często. Zdecydowanie do tej grupy można włożyć szczypce, których możemy używać do odwracania mięsa na patelni, wyciągania jarzyn z gotującego się bulionu i wielu innych działań. Kiedy używamy szczypiec zyskujemy pewność, że kawałek mięsa się nie złamie – a może się tak stać, kiedy obracamy go jakimś szpikulcem.

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez suszarki do naczyń. Nawet w epoce zmywarek przydaje się ona, bo przede wszystkim, nie wszystkie naczynia da się myć maszynowo, poza tym – czasami mamy do mycia ledwie kilka szklanek, a przecież wtedy nie będziemy włączać dużej machiny. Minęły już lata, gdy suszarka była wielkim, drucianym paskudztwem wiszącym nad zlewem na śrubach.Obecnie te przedmioty zwykle stanowią ładną ozdobę kuchni. Kolejna istotna sprawa – garnki do płyty indukcyjnej. Są one inne od standardowych. Mają włożoną odpowiednią płytkę w dno, która właściwie reaguje na zmiany temperatury płyty. Jeżeli podejmiemy decyzję o zamontowaniu płyty indukcyjnej zakupmy także odpowiednie garnki, a wówczas gotowanie będzie przyjemniejsze. Wiadomo, tego rodzaju garnki kosztują więcej niż zwykłe, ale przecież nie nabywa się ich co dzień. Zdecydowanie powinniśmy wydać nieco więcej na doskonały sprzęt. Najlepiej kupować zestawy garnków.

Gdy kilka razy w tygodniu zapraszamy znajomych, lub sami lubimy delektować się w gronie najbliższych dobrym alkoholem sprawmy sobie zestawy do wina i fondue. Znajdziemy w nim porządny korkociąg, obrączka na szyjkę butelki zapobiegająca spływaniu kropli alkoholu na stół, czasami także termometr i zatyczka, którą możemy włożyć do butelki gdy chcemy schować wino. Tego typu zestaw to również świetny pomysł na prezent.

Oczywiście trzeba mieć także zestawy wszelkiego rodzaju szklanek do drinków, kieliszki do wódki, wina, koniaku, przydatne będą również mieszadełka. Możemy nawet kupić kostkarkę do lodu, albo inne takiego typu akcesoria. W przytulnej i świetnie wyposażonej kuchni czas upłynie nam na pewno przyjemnie.


Napisał: A.Z.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:28:15