topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Co każdy chciałby mieć w kuchni?

Smykałka do pichcenia potraw to jedynie kawałek sukcesu. Kluczowe są również odpowiednie akcesoria kuchenne, które ułatwiają szefowi kuchni wydobycie pełni umiejętności. Kucharz powinien dysponować porządny sprzętem, by móc gotować spory wachlarz dań. A kiedy już ugotuje pyszności, trzeba je jakoś elegancko podać.


Czajnik ceramiczny
Oto krótki przewodnik, w którym przeczytasz, na co powinno się zwracać uwagę, kupując wyposażenie kuchni.

Fondue to teoretyczne nietrudne danie, które wymyślono w Szwajcarii. Jest to właściwie gorący ser, gotowany z winem i innymi dodatkami. Fondue je się taplając w nim kromki bagietki na kijkach. Mimo że posiłek wydaje się prosty w przygotowaniu, wymaga zakupu przeznaczonego do tego urządzenia. Firmowy kociołek do fondue musi znajdować się w kuchni każdego smakosza, który planuje serwować oryginalne szwajcarskie danie. Kupując kociołek, trzeba mieć na uwadze, żeby w komplecie były też dedykowane sztućce.

Istotnym urządzeniem w dobrej kuchni są patelnie. Warto zainwestować w kupno nieco gotówki, ponieważ komfortowe smażenie jest kluczowe. Wybierz zatem patelnie sprawdzonych wytwórców (zobacz więcej).

Kawa to napitek, który dotarł do naszej ojczyzny po sławetnym zwycięstwie pod Wiedniem w 1683 roku. W sytuacji, gdy podejmujesz współbiesiadników i zależy ci na eleganckim posiłku, dobrze podać im deser z kawą. Lecz nie taką sypaną, oferowaną w każdym hipermarkecie. Oryginalny czarny nektar tworzy się w odpowiednich urządzeniach. Zaparzacze do kawy raczej są dość drogie, jednak z pewnością warte każdych pieniędzy, o ile pragniesz podać oryginalną kawę, a nie byle jaką lurę z fabrycznej produkcji.

Eleganckie serwisy obiadowe to chluba każdego mieszkania (link do oferty). Codziennie można jadać z pospolitych zastaw, lecz gdy przychodzą goście, wypada serwować im dania na najpiękniejszych talerzach.

Przybory kuchenne oraz zastawy oferowane są w sieciowych sklepach. Dystrybucja przez internet to zazwyczaj mniejsze ceny, niż te widywane w stacjonarnych sklepach. Dodatkowo w sieci można zdobyć produkty, których raczej nie zobaczy się w normalnych hipermarketach.


Napisał: A.Z.
Na podstawie: Garneczki

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:28:15